סקר: רק 13% מההורים בבריטניה רוצים לשוב לשגרת העבודה שלפני הקורונה

רוב המשיבים יעדיפו להיות במשרד לא יותר משלושה ימים בשבוע ■ כמעט 60% מהעונים אמרו כי גמישות תגדיל את הנאמנות שלהם למקום העבודה

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבודה מהבית. אילוסטרציה
עבודה מהבית. אילוסטרציהצילום: BERNADETT SZABO / רויטרס

לא משנה מה יהיה המצב הנורמלי החדש אחרי הקורונה, העיקר שלא יהיה כמו הנורמלי הישן. לפחות, בכל הקשור לפרנסה.

הסגר נתן לאנשים הזדמנות לנסות דרכים חדשות לאזן בין העבודה לחיי המשפחה והם הגיעו למסקנה שמשהו חייב להשתנות. רק 13% רוצים לחזור לעבוד באופן שבו עבדו לפני המגפה, ורוב האנשים אומרים כי יעדיפו להיות במשרד לא יותר משלושה ימים בשבוע.

סקר שכלל 1,500 איש ונערך על ידי חברת ברייט הורייזונס מראה כי הורים רבים הגיעו למסקנה כי חלקים גדולים של עבודתם יכולים להיעשות מרחוק. והם חושבים כי המעסיקים שלהם יסכימו לכך. כמעט שני שליש מהמשיבים חושבים כי המעסיקים שלהם יהיו פתוחים לעבודה מרחוק או עבודה גמישה בעתיד, בין השאר בזכות אפליקציית זום וכלים אינטרנטיים אחרים שסייעו לעסקים רבים להמשיך לתפקד בזמן שהמשרדים היו סגורים.

כמעט מחצית מהעונים, 48% מאלה שעבדו במשרדים לפני הסגר, אמרו כי הם שוקלים לבקש יותר עבודה מרחוק. "זה יכול להיות רגע משמעותי של שינוי בהכרעה כיצד יראה עתיד העבודה", אומרת ג'ניפר ליסטון סמית מברייט הורייזונס. "אבל חברות וארגונים צריכים לתפוס את הרגע ולוודא שעבודות יישארו גמישות ואנושיות כלל האפשר גם בעתיד".

אחד מכל ארבעה מאמין כי לחיי עבודה גמישים יותר תהיה השפעה טובה יותר עליהם וגם על המעסיקים. אבל לאו דווקא פחות שעות – רק 21% מהעונים לסקר אמרו כי יעידפו להפחית בכמות שעות העבודה. יותר ממחצית אמרו כי גמישות בתנאים תשפר את הפרודוקטיביות שלהם, וכמעט 60% אמרו כי היא תגדיל את הנאמנות שלהם למקום העבודה.

כ-80% אמרו כי המעסיקים שלהם התחשבו בצרכים שלהם לשלב בין העבודה לטיפול בילדים בתקופת הקורונה. "הממצאים שלנו מראים כי רוב העסקים עשו מאמץ לסייע לעובדים למצוא דרכים לאזן בין דרישות המשפחה לעבודה במהלך הסגר", לדברי ליסטון סמית.

עם זאת, הסקר מראה כי כיום הורים רבים מתחילים להרגיש את הלחץ מכך שהילדים עדיין בבית, במקביל לעבודה מהבית. ב–1 ביוני הכריזה ממשלת בריטניה שחלק מהתלמידים יוכלו לחזור ללמוד, בעיקר אלה המתכוננים לבחינות המקבילות לבגרויות בישראל. ואולם לפי נתוני משרדי הממשלה, בפועל חזרו רק 600 אלף ושנת הלימודים הרשמית מתקרבת לסופה. ממשלת בריטניה הודתה החודש כי רוב התלמידים לא יחזרו לכיתות עד ספטמבר.

כפי שאמרה אחת המרואיינות בסקר: "אנחנו לא מסתדרים. אני עובדת במשרה מלאה מהבית, כולל שיחות ועידה ומיילים, ובמקביל מטפלת בילד בן שלוש. אני נכשלת כל הזמן ולא מצליחה לתת 100% לכל אחד מהחלקים בחיי".

לכתבה המלאה ב"גרדיאן"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker