התפרצות קורונה קטלנית: בטקסס הורו לסגור שוב את הברים ומגבילים את המסעדות

לפני 55 יום פתחה טקסס את הכלכלה לאחר סגר - ואולם כעת היא מתמודדת עם "מצב קטסטרופלי" ■ "בתי החולים מתמודדים עם זינוק פתאומי במספרי החולים"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיטוי בבית עסק ביוסטון, אתמול
חיטוי מסעדהצילום: David J. Phillip/אי־פי

55 יום לאחר שבטקסס נפתחה מחדש הכלכלה, המושל הרפובליקאי גרג אבוט הורה לסגור את הברים והטיל מגבלות על מסעדות. מספר הבדיקות החיוביות לקורונה עלה על 10% - הרף שלפי קביעתו של אבוט כל חריגה ממנו תיאלץ לבטל חלק מההקלות ולעצור את הפתיחה. בטקסס - שבה נמצאת יוסטון, אחת הערים שנפגעו בצורה הקשה ביותר בגל השני של קורונה - הוכרז על מצב חירום בתחום בריאות הציבור, והתושבים קיבלו הוראה להישאר בבתים.

אבוט הוציא צו מינהלי אתמול (ו') שלפיו מסעדות יוכלו לעבוד בתפוסה של עד 50%. ההחלטה של אבוט לפתוח את הכלכלה של טקסס לפני שמונה שבועות ספגה ביקורת בחלק מהערים במדינה, כולל מראש העיר יוסטון, סילבסטר טרנר. מחלקות טיפול הנמרץ בעיר מלאות לחלוטין, ובתי חולים לילדים מקבלים כעת חולים מבוגרים. כמו כן, ניתוחים אלקטיביים נדחו בחלקים של טקסס.

"היום, אנחנו מוצאים עצמנו הולכים לקראת מצב קטסטרופלי ובלתי-נסבל", אמרה אתמול הדמוקרטית לינה הידלגו ממחוז האריס (שבו נמצאת יוסטון) בתדרוך לעיתונאים. "מתי איבדנו את הכבוד לחיי אנוש ולכלכלה?"

הידלגו הכריזה על מצב חירום מדרגה ראשונה, ותושבי המחוז שבו מתגוררים 7 מיליון איש התבקשו להישאר בבית ולהימנע מהתקהלויות. "יש התפרצות קורונה חמורה שיצאה משליטה. בתי החולים שלנו עובדים בתפוסה של 100% וצריכים להתמודד עם זינוק פתאומי במספרי החולים", לדבריה. מספר חולי קורונה המאושפזים בטקסס כמעט שילש את עצמו מאז מאי, ויחידות טיפול נמרץ ביוסטון הגיעו לתפוסה מלאה שלשום. מספר בדיקות הקורונה החיוביות הגיע לשיעור של פי שלושה מסוף מאי.

אבוט הורה לסגור ברים ופעילות רפטינג והגביל את המסעדות במטרה להתמקד בפעילויות שקשורות להתפרצות המחודשת של המחלה. התקהלות של יותר מ-100 איש תיזדקק לאישור מהרשויות המקומיות.

"כעת זה ברור שהעלייה במקרים קשורה ברובה לסוג מסוים של פעילויות, כולל ישיבה בברים", כתב אבוט בהצהרה. "אנחנו רוצים שהמגבלות יהיו תחומות בזמן במידת האפשר. עם זאת, נוכל לעצור את ההתפשטות רק אם כל טקסני יעשה את חלקו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker