שגעון הצ'דר: מחיר הגבינה היציב בארה"ב משתגע, למה?

התנודות בביקוש במגפת הקורונה זרעו כאוס בשוק הרגוע; מחירי הגבינה זינקו לשיא ב-8 ביוני, כשנתח צ'דר במשקל 18 ק"ג נגע ב-2.585 דולר לחצי ק"ג - מהפך של 181% מאמצע אפריל, כשנתח זהה לא היה שווה אפילו דולר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גבינות בסופר ברומא
גבינות במרכול צילום: Angelo Cordeschi / Shutterstock.

השוק הסיטוני לגבינת צ'דר בארה"ב הוא בדרך כלל רגוע. אך השיבושים בהיצע ובביקוש במהלך מגפת הקורונה גרמו לתנודות חדות במחירי הגבינה, שעלו לשיאים החודש – שבועות בלבד לאחר שצנחו לשפל של כמעט 20 שנה.

למה?

צרכנים קונים הרבה יותר גבינה, אף שהביקוש העצום ממסעדות ובתי ספר צנח. חקלאים במשקי חלב וחברות מזון מוכן, שמספקים מרכיבים ליצרניות הגבינה או רוכשים את התוצרת שלהן, חוו שיבושים בפעילות. יחדיו, כוחות מנוגדים אלה תדלקו את המסחר התנודתי בשוק.

המבורגר עם בייקון וצ'דר בהדסון
המבורגר בלחמנייה עם צ'דר ובייקון. אפשר לאכול, אבל זה יעלה לכם בנקודות. אגב, בייקון או פירות ים לא תמצאו ברשימת המזונות המנוקדים של שומרי משקל ישראל (טיפ: אם תבקשו, תקבלו אותם בנספח נפרד)צילום: תומר אפלבאום

בדומה למחירי הנפט, הכסף והחזירים, מחירי הגבינה נקבעים, חלקית, על ידי סוחרים בשוקי הסחורות. לפי שעון שיקגו, בורסת הסחורות של שיקגו פועלת במחזורים של עשר דקות שבמהלכן קונים ומוכרים – בעיקר קואופרטיבים גדולים של מוצרי חלב, יצרניות גבינה או חברות אחרות שפעילות בתעשייה – סוחרים באופן אלקטרוני בכ-20 טון גבינת צד'ר מעודנת.

בכמה עלה המחיר?

חלב
חלבצילום: בלומברג

מחירי הגבינה זינקו לשיא ב-8 ביוני, כשנתח צ'דר במשקל 18 ק"ג  - הרף לגבינות, בדומה לחבית נפט – נגע ב-2.585 דולר לחצי ק"ג ב-CME. ביום שלישי, המחיר קפץ ל-2.81 דולר לחצי ק"ג. זה היה מהפך של 181% מאמצע אפריל, כשנתח זהה לא היה שווה אפילו דולר.

למרות הזינוק של יותר מ-70% במכירות הקמעוניות של צרכנים בארה"ב במארס ובאפריל, על רקע מגפת הקורונה והרצון לאגור, הנפילה בביקוש ממסעדות ומוסדות חינוכיים, שאחראים למחצית מהמכירות הסיטוניות של גבינה, שקרסו היתה גדולה יותר, וזלגה גם לשוק החלב, שם נפל מחיר החלב.

ואז באה הנפילה

כתוצאה מכך, החל מסוף מארס, החלו להצטבר מאגרים של גבינה. חללי האחסון התמעטו. בשבועות הבאים, כמה יצרניות החלו להציע את הגבינה למכירה בהנחות חדות והמחירים צנחו .

עם זאת, ההיצע העודף לא נמשך זמן רב. באפריל, כשמחיר הצ'דר היה דולר לחצי ק"ג – רמה שלא נרשמה מאז 2003 – מחיר הגבינה מתוצרת אמריקאית החל ליפול לעומת המתחרות הזרות. עד אמצע החודש, היצואניות החלו להתאושש, על פי סוחרי גבינה, וסיפקו וליצרניות המקומיות מקור חדש של ביקוש, ובכך סייעו לייצב את המחירים.

הממשלה מתערבת

ומי שסייע גם כן היתה הממשלה. זמן קצר אחרי שהמחיר צנח לשפל באפריל, משרד החקלאות האמריקאי הודיע על תוכנית להשקיע 3 מיליארד דולר ברכישת מזון מחקלאים, כולל 100 מיליון דולר למוצרי חלב שונים. ההודעה סייעה לעצור את הצניחה, לדברי אנליסטים.

התאוששות בשוק

החודש, בעוד המסעדות בארה"ב מתחילות להיפתח, חברות שמספקות גבינה החלו לאגור מלאי כדי להבטיח היצע מתאים. כמה מפעלי גבינה אף התקשו למלא את הדרישה, משום שמשקי החלב שחתכו את התפוקה עיצומה של המגפה לא הצליחו לספק מספיק חלב.

הצרכנים המשיכו לקנות 20%-30% יותר גבינה בחנויות לעומת שנה שעברה, על פי נתונים של חברת מחקרי השוק IRI. ההתאוששות בביקוש דחפה שוב את המחיר כלפי מעלה, וכעת הם נעים ברמה הנמוכה ב-3% מהשיא.

לכתבה המלאה של מאט פיליפס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker