עידן הנחושת: מגפת הקורונה עשויה לעורר מרוץ למתכת האדומה

חבילות התמריצים הגדולות של הממשלות וההשקעות בסביבה ובדיגיטציה יגבירו את הביקוש לנחושת

סוכנויות הידיעות
נחושת
סוכנויות הידיעות

מגפת הקורונה עשויה לעודד את הביקוש לנחושת - כך לפי מנהלים בחברת המחקר והייעוץ יורו-אסיה גרופ. בין הסיבות: השקעות הממשלות שיגבירו את הביקוש למתכת האדומה. הסחורה, שנתפסת כמדד למצב הכלכלה, ספגה מכה קשה במגפת הקורונה.

הירידה בביקוש גרמה לירידת מחיר הנחושת במארס. עם זאת, הנחושת נסחרה אתמול בבורסת המתכות של לונדון ב-5,909 דולר לטונה. – עלייה של 0.5%. בתחילת החודש הנחושת עלתה ל-5,928 דולר לטונה – המחיר הגבוהה ביותר זה חמישה חודשים.

הנינג גולדשטיין מיורו-אסיה כתב אתמול בסקירה למשקיעים כי המגפה צפויה להאיץ מגמות של השקעות ממשלתיות בסביבה ובדיגיטציה שצפויות להגדיל את הביקוש לנחושת.

"התמריצים שמתמקדים בהשקעות בסביבה ובדיגיטל בייחוד באסיה ובאירופה ייצרו את הסביבה המתאימה לעלייה בביקוש למתכת – מכוניות חשמליות, רשת G5,  ואנרגיות מתחדשות זקוקות לכמויות גדולות של נחושת", הוא כתב.

הוא צופה כי הביקוש לנחושת ירד ב-5% ב-2020 בעקבות השפעות מגפת הקורונה. עם זאת, חבילות התמריצים הגדולות יגדילו את הביקוש לרמות שלפני המשבר בשנים הקרובות. הוא צופה כי ב-2021 יעלה הביקוש לנחושת ב-4%.

כלכלני בנק אוף אמריקה הותירו את מחיר היעד שלהם לנחושת ב-2021 על 6,250 דולר לטונה. גם בבנק אוף אמריקה ציינו את התמריצים של הממשלות כאחד הגורמים שיעלה את מכירות הנחושת. אנליסטים במורגן סטנלי צופים גם הם כי הנחושת תתאושש על רקע התמריצים, ההשקעות בסין בתשתיות  ושיבושים בשרשרת האספקה שיגבירו את הביקוש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker