בונים על ויזת עבודה לארה"ב? טראמפ יעשה לכם חיים קשים

נשיא ארה"ב אמר שיגביל מתן אשרות שבהן משתמשות חברות טכנולוגיה כדי להעסיק עובדים בתחומים נחשקים ■ טראמפ צפוי להכריז על ההגבלות החדשות בתחילת השבוע הבא

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרכון אמריקאי
דרכון אמריקאיצילום: Wilfredo Lee/אי־פי

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מתכוון להטיל מגבלות חדשות על מתן אשרות עבודה שישפיעו על כ-240 אלף אנשים שמעוניינים לעבוד בארה"ב בתעשיות כמו טכנולוגיה, פיננסים ואירוח. בראיון שהעניק בשבת לפוקס ניוז אמר טראמפ כי הוא יכריז על ההגבלות החדשות בתחילת השבוע הבא. לדבריו, התוכנית החדשה לא תשפיע על עובדים מסוימים שכבר שוהים בארה"ב.

לפי טראמפ, יהיו כמה יוצאים מהכלל, אך התוכנית החדשה תכלול אשרות H-1B לעובדים מקצועיים בעלי השכלה, אשרות L-1 למנהלים שעוברים תפקידים בתוך החברות שלהם ואשרות H-2B לעובדים זמניים במקצועות שאינם חקלאות.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפצילום: AFP

"במקרים מסוימים אתה חייב שיהיו החרגות. צריך אותם (את העובדים) לחברות גדולות שבהן אנשים מסוימים באים לתקופה ארוכה", הוא אמר.

אחת האפשרויות שנבחנות היא הגבלת כניסה של אנשים לארה"ב בכמה קטגוריות של אשרות ובהן H-1B לעד 180 יום, דווח בבלומברג ב-12 ביוני. עובדים שקיבלו את האשרות האלה אבל נותרו מחוץ למדינה לא יורשו לחזור לארה"ב עד שתפוג ההוראה.

הצעד ישפיע על מאות חברות ואלפי אנשים: בשנת הכספים 2019, כ-133 אלף עובדים קיבלו אשרה מסוג H-1B והתחילו לעבוד באופן זמני בחברה. יותר מ-12 אלף בני אדם קיבלו ויזה מסוג L-1 ויותר מ-98 אלף קיבלו אשרה מסוג H-2B. ללא האישורים החריגים, התוכנית תשפיע על יותר מ-240 אלף בקשות להנפקת אשרות בקטגוריות האלה.

בשיא מגפת הקורונה טראמפ צייץ כי הוא מתכנן "להשעות באופן זמני את ההגירה לארה"ב". ארגוני לובי של תעשיות שונות, כמו לשכת הסחר האמריקאית ומועצת תעשיית טכנולוגיית המידע, כתבו מכתב לנשיא שבו הביעו את הדאגה שלהם מההגבלות ואמרו כי הן עלולות לפגוע בעסקיהן ולסכן את הצמיחה שלהן.

בשנים האחרונות מנסה הממשל לצמצם את תוכנית האשרות H-1B ושיעור אישור הבקשות ירד בחדות בהתאם. חברות הטכנולוגיה מסתמכות על אשרות מסוג H-1B כדי להעסיק עובדים זרים בעיקר בתחומי מדע והנדסה. מבקרי האשרות אומרים שהחברות ניצלו את מתן האשרות כדי להחליף עובדים אמריקאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker