סוכנויות הידיעות

קדחת המשקיעים הקטנים שמחפשים הזדמנויות להתעשרות מהירה בשווקים, ספגה השבוע מהלומה לאחר שסטודנט צעיר התאבד אחרי שגילה כי הוא נמצא במינוס של 730 אלף דולרים בחשבונו באפליקציית המסחר הפופולרית רובין-הוד (Robinhood).

אלכסנדר קרנס, סטודנט בן 20 מאוניברסיטת נברסקה, השליך את עצמו אל מול רכבת נוסעת ביום שישי שעבר, לאחר שהותיר מכתב התאבדות בו תיאר את הבושה והזעם שאחזו בו לאחר שגילה את המאזן השלילי בחשבונו, דיווח המגזין פורבס.

"איך בן 20 ללא הכנסה יכול לקבל מינוף בהיקף של כמעט מיליון דולר?", כתב קרנס במכתב ההתאבדות, שפורסם בטוויטר על ידי קרוב משפחה. במכתב, קרנס מפנה את מרבית זעמו כלפי אפליקציית המסחר, ומסיים אותו במילים: "תזדיינו רוביד-הוד".

אולם כפי שפורבס דיווח בהמשך, קרנס סחר באופציות, לא במניות, ולכן נראה כי המאזן השלילי בסך 730 אלף דולר היה זמני בלבד, עד שהמניות הקשורות לאותן האופציות היו נכנסות לחשבונו.

האירוע הטרגי בא בתקופה שבה מאות אלפי משקיעים קטנים באפליקציית רובין-הוד מתנפלים על מניות של חברות כמו הרץ וצ'ספיק אנרג'י שהגישו בקשה להגנה מפני נושים (צ'פטר 11), בתקווה כי התאוששות מהירה של הכלכלה ממגפת הקורונה תאפשר לחברות הללו להימנע מפשיטת רגל, ולמניותיהן להתאושש.

לא פחות משלושה מיליון חשבונות חדשים נפתחו לאחרונה בפלטפורמת רובין-הוד, הפופולרית במיוחד בקרב סוחרים צעירים בני דור המילניום, לאחר שהטלת הסגר עקב מגפת הקורונה גרמה לאמריקאים רבים לעבור מהימורים על אירועי ספורט להשקעה ספקולטיבית במניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker