לקראת התאוששות? זינוק בביקוש לחופשות בקיץ ב-Airbnb

Airbnb מדווחת על עלייה בהזמנות בשבועות האחרונים לעומת התקופה המקבילה ב-2019 ■ הלקוחות מעדיפים חופשות קרובות לבית

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפליקציית Airbnb
אפליקציית Airbnbצילום: reuters

"האנשים שהיו תקועים בבתיהם במשך כמה חודשים רוצים לצאת מהבית לחופשה - אפשר לראות את זה בבירור" - כך אמר בריאן צ'סקי, מנכ"ל Airbnb בראיון. "אבל הם עדיין לא מרגישים בנוח לעזוב את מדינתם".

Airbnb מדווחת על עלייה בהזמנות לחופשות בארה"ב בין 17 במאי ל-3 ביוני, לעומת התקופה המקבילה ב-2019, ועלייה דומה בביקוש לנופש מקומי בעולם. החברה מסן פרנסיסקו רואה עלייה בביקוש לנופש מקומי בעולם במדינות שונות החל בגרמניה, פורטוגל ועד דרום קוריאה וניו זילנד. חברות אחרות, כולל אקספדיה ובוקינג, רואות עלייה דומה בביקוש לחופשות קרובות לבית.

מנכ"ל Airbnb, בריאן צ'סקי
מנכ"ל Airbnb, בריאן צ'סקי צילום: בלומברג

חופשות מקומיות ספונטניות תופסות את מקומן של חופשות בינלאומיות שמתוכננות חודשים מראש, ומקומות שבדרך כלל אירחו אנשים רק לסוף שבוע הופכים למארחים למשך שבועות - כך אמר צ'סקי. בשנים קודמות תושב ניו יורק היה נוסע לפריז לחופשה של שבוע ביוני. כיום הם נוסעים לחודש להרי קטסקיל.

מגזר התיירות נפגע קשות ממגפת הקורונה, כשחברות התיירות המקוונות ניסו לעמוד ברמת ביטולים חסרת תקדים ותנועת התיירים בטיסות ירדה ב-95%. Airbnb וטריפאדווייזור קיצצו 25% מהמשרות ובחודש שעבר אמר צ'סקי כי ההכנסות השנה יגיעו למחצית בלבד מההכנסות ב-2019. בוקינג ביקשה סיוע ממשלתי.

ואולם חודשים של סגר הובילו לזינוק בהזמנות לקיץ. לדברי צ'סקי, ל-Airbnb יש כעת יותר הזמנות ממה שהיו לה לפני המשבר. היעדים המובילים בארה"ב הם יעדי תיירות מסורתיים, למשל אגם ביג בר בקליפורניה ופרט ארנסס בטקסס.

ההתאוששות המהירה והבלתי-צפויה עשויה לאפשר ל-Airbnb להמשיך בתוכניותיה להנפקה ראשונה לציבור ב-2020. צ'סקי תיכנן כי ההנפקה תתקיים ב-31 במארס, אך המגפה דחתה את התוכניות. "אנחנו לא פוסלים אפשרות להנפקה, אך גם לא מתחייבים אליה", אמר צ'סקי. בגיוס האחרון של החברה הוערך שווי השוק של Airbnb ב-31 מיליארד דולר.

מאז תחילת המגפה הביקוש ליעדים בטווח של 300 ק"מ – טווח נסיעה של מכונית – עלו מ-30% בפברואר ל-50% במאי. "הנופש בעולם שאחרי המגפה עבר מטיסות למכוניות, מערים גדולות ליעדים קטנים, וממלונות לבתים", אמר צ'סקי.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום