התחזקות היורו מעידה על חזרת התיאבון של המשקיעים לסיכונים

היורו התחזק מול הפרנק השווייצי לרמה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2020 ■ הנתון מעיד כי המשקיעים מעריכים שחבילות החילוץ יובילו להתאוששות כלכלית מהירה ■ עם זאת, עלייה במספר הנדבקים בקורונה עשויה להרגיע במהירות את האופטימיות של המשקיעים

לוגו בלומברג
בלומברג
רוברט פולם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שטרות יורו
שטרות יורוצילום: LEONHARD FOEGER/רויטרס

היורו מתחזק מול הפרנק השווייצי ומרמז על חזרת התיאבון של המשקיעים לסיכונים. בשבוע שעבר עלה היורו ל-1.07 פרנק שווייצי - הרמה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2020 בעקבות הצעת הנציבות האירופית לחבילת חילוץ שתכלול ממענקים. הנציבות האירופית הציגה הצעה לחבילת חילוץ ב-750 מיליארד דולר לאיחוד האירופי, וזו העלתה את האופטימיות בקרב המשקיעים.

התחזקות היורו מסמנת שינוי מגמה לאחר שחששות מההשפעה של מגפת הקורונה על כלכלת אירופה ונטל החובות באיטליה בפרט, גרמו ליורו להיסחר בירידות ברוב 2020.

הציפיות להתאוששות הכלכלה עלו לאחר שכמה נגידי בנקים מרכזיים קראו לתמיכה תקציבית של הממשלות. נגיד הבנק המרכזי של יפן ושר האוצר פירסמו הצהרה משותפת נדירה שמבטיחה למשקיעים כי תשואות האג"ח לא יעלו, בעוד המדינה מגדילה את חבילת החילוץ שלה.

ג'ון וויליאמס, ראש הבנק הפדרלי של ניו יורק וחבר מועצת הבנק הפדרלי, אמר כי ארה"ב זקוקה לתמיכה תקציבית נוספת, וממשלת ארה"ב עובדת על פרטי חבילת חילוץ נוספת. נגידי הבנקים המרכזיים של דרום קוריאה ואוסטרליה אמרו דברים דומים.

על רקע המגמה הזו, תחזיות הצמיחה והאינפלציה צפויות להשתנות במהירות, וכך התיאבון של המשקיעים לנכסים בטוחים כמו הפרנק השווייצי יפחת. ג'ון וליס, אסטרטג בבנק אוף ניו יורק מלון, אמר כי היורו עשוי להתחזק ככל שהמשקיעים יגדילו את החשיפה.

ביפן ראי, אסטרטג המט"ח הראשי בבנק CIBC הקנדי, המליץ על אסטרטגיית השקעות באופציות שתניב תשואה מהיחלשות הפרנק השווייצי. עם זאת, יש סיכוי כי מצב הרוח של המשקיעים ישתנה בשבועות הקרובים אם תחול עלייה משמעותית במספר החולים בקורונה, או אם תהיה הידרדרות ביחסי הסחר בין ארה"ב לסין. עם זאת, הבנקים המרכזיים בעולם צפויים לפרסם בשבועות הקרובים מספר הכרזות לגבי המדיניות שלהם שעשויות להגביר את האופטימיות בקרב המשקיעים. הבנק המרכזי של אירופה יפרסם את החלטת המדיניות שלו ביום חמישי הקרוב.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker