כסף ירוק: אנשי עסקים מובילים בבריטניה קוראים לתוכנית התאוששות כלכלית-סביבתית

כ-200 מנכ"לים – מחברות כמו HSBC, נשיונל גריד ונמל התעופה היתרו – חתמו על מכתב לראש הממשלה שקורא "לגבש תוכנית נקייה וצודקת" שתסייע לבנות "כלכלה בריטית בת-קיימא, כוללנית וחסינה לקראת העתיד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיכר פיקדילי בלונדון, במאיצילום: Hannah Mckay/רויטרס

מנהיגי העסקים החזקים ביותר בבריטניה קראו לראש הממשלה, בוריס ג'ונסון, לגבש תוכנית התאוששות כלכלית שתואמת את היעדים האקלימיים של המדינה, כדי לבנות כלכלה בריטית חזקה וחסינה יותר לאור משבר הקורונה.

כ-200 מנכ"לים – מחברות כמו HSBC, נשיונל גריד ונמל התעופה היתרו – חתמו על מכתב לראש הממשלה שקורא "לגבש תוכנית התאוששות נקייה וצודקת".

המכתב קורא להתאוששות ש"תיצור תעסוקה איכותית" ותסייע לבנות "כלכלה בריטית בת-קיימא, כוללנית וחסינה לקראת העתיד". עוד חתמו על המכתב ראשי החברות לוידס בנקינג גרופ, בריטיש פטרוליום וחברת הביטוח אביבה.

לפני מספר ימים קראו חברי פרלמנט לממשלה לגבש סיוע ירוק בשווי 30 מיליארד ליש"ט כדי להאיץ פעולה "מהירה, הוגנת ומתקדמת יותר" למאבק במשבר האקלים ובהשלכות הכלכליות של משבר הקורונה.

אסדה של בריטיש פטרוליום בסקוטלנדצילום: HANDOUT/רויטרס

"המשבר הנוכחי שינה את הגישה של 'עסקים כרגיל' ויצר שינויים בדרך שבה אנו פועלים", נכתב בבקשה. "אנו מאמינים שקיימת חובה להשתמש בהתאוששות כמאיץ למעבר לאפס פליטות פחמן. המאמצים להציל ולתקן את הכלכלה בתגובה למשבר הנוכחי יכולים וצריכים להיות מתואמים עם היעד שנקבע בחוק לאפס פליטות פחמן עד 2050, לכל הפחות".

צעדי מפתח

במכתב נקבעו גם שלושה צעדי מפתח שעל הממשלה לבצע. ראשית, על הממשלה לכלול שילוב של השקעות ציבוריות לצד מדיניות שתומכת בהשקעות בטכנולוגיות פחותות פחמן במגזר הפרטי.

שנית, הממשלה צריכה לתעדף מגזרים בתוך הכלכלה שיכולים לייצר משרות, לעודד את הכלכלה ולסייע בהפחתת הפליטות.

כמו כן, המכתב קורא לממשלה לגבש חבילות תמריצים שכוללות אמצעים שיבטיחו שהעסקים שמקבלים את התמיכה הממשלתית מתאמים את האסטרטגיות העסקיות שלהם עם יעדי האקלים הרשמיים.

בריטניה היתה המדינה הגדולה הראשונה מבין הכלכלות הגדולות שהציבה יעד של אפס פליטות פחמן עד 2050, ועיגנה זאת בחקיקה.

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker