גם בסינגפור העובדים בראש: תוספת של 33 מיליארד דולר לחבילת החילוץ

הצעדים ידחפו את הגירעון התקציבי השנה ל-15.4% מהתמ"ג - השיעור הגדול בהיסטוריה של המדינה

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סינגפור צ'יינהטאון
סינגפור צ'יינהטאוןצילום: f11photo / Shutterstock.com

שר האוצר של סינגפור, הנגס ווי קיט, סיפק חבילת סיוע רביעית בסך 33 מיליארד דולר סינגפורי (23 מיליארד דולר) להתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. החבילה כוללת תמיכה ספציפית בהצלת משרות.

החבילה הרביעית תסייע לעסקים ולעובדים שהושפעו מסגירת הגבולות וההגבלות על התנועה, אמר הנג בפרלמנט בשבוע שעבר. הצעדים ידחפו את הגירעון התקציבי השנה ל-15.4% מהתמ"ג - השיעור הגדול בהיסטוריה של המדינה.

"המיקוד המרכזי של התקצוב החדש הוא משרות", אמר הנג. "חלקים גדולים משלוש חבילות הקודמות הופנו להגנה על מחיית העובדים. בחבילה הזאת, נעשה עוד יותר".

החבילה החדשה מעלה את סך הסיוע הפיננסי של סינגפור ל-92.9 מיליארד דולר, או 19.2% מהתמ"ג, אמר הנג. הממשלה מנסה לרכך את ההתכווצות הכלכלית החמורה ביותר מאז קיבלה סינגפור עצמאות. סך המשיכות מעתודות הממשלה השנה הגיעו ל-52 מיליארד דולר.

סינגפור החלה לפתוח את כלכלתה בשלושה שלבים. מרבית העסקים צפויים להיפתח ביולי, אם כי מגזרים כמו תעופה ותיירות ייאלצו להמתין, אמר הנג.

האמצעים שכלולים בחבילה הרביעית:

  • הארכה של פטור ממכסים על עובדים זרים למשך חודשיים בעבור עסקים המעסיקים מהגרים ונאלצו להפסיק את פעילותם.
  • מענק כספי בסך 2 מיליארד דולר סינגפורי לתשלום דמי שכירות לעסקים קטנים ובינוניים.
  • 500 מיליון דולר סינגפורי לסיוע לעסקים במעבר לדיגיטציה, כולל סיוע לבעלי דוכנים במרכזי קניות ובשווקים לאמץ מערכות תשלום מקוונות.
  • התחייבות ליצירת 15 אלף משרות במגזר הציבורי, ולשיתוף פעולה עם המגזר הפרטי ליצירת 25 אלף משרות.
  • הרחבה של תוכניות הדרכה למחפשי עבודה בפעם הראשונה.
  • תמיכה למחפשי עבודה בגילי 40 ויותר, כולל כיסוי של 40% מהשכר של עובדים מתאימים למשך שישה חודשים עד ל-12 אלף דולר סינגפורי.
  • הקצאה של 13 מיליארד דולר סינגפורי נוספים בקרנות לתגובה מהירה במקרה של התפתחויות במשבר.

סינגפור היתה אחת המדינות הראשונות באזור שחשפה חבילת סיוע בסך 48 מיליארד דולר סינגפורי בפברואר, שרובה חולק במארס וכללה סובסידיות על שכר ומענקי מזומנים.

נתונים שפורסמו בשבוע שעבר הראו כי הסיוע לא הצליח למנוע האטה חמורה בכלכלה תלוית הסחר של המדינה. על פי התחזיות, תתכווץ כלכלת סינגפור השנה ב-7%-4%, מעל למצופה.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker