קיבל 18 אלף דולר בחודש כדי לא לעשות כלום – ותבע פיצויים של 2 מיליון דולר

מנהל בכיר הסכים לתפקיד חדש בחו"ל, יומיים לפני שהחברה התמזגה עם מתחרה והציעה חבילות פרישה מרצון ■ במשך שנתיים קיבל שכר על תפקיד שבו לא עשה דבר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחצבה של הולסים, 2014. המיזוג לא הניב הצלחה למניה
מחצבה של הולסים, 2014. המיזוג לא הניב הצלחה למניהצילום: Philipp Schmidli/Bloomberg

מנהל בכיר שקיבל שכר של 18 אלף דולר בחודש כדי לא לעשות כלום בחברת לפארג' הולסים, נכשל בתביעה לדרוש ממעסיקתו, יצרנית המלט הידועה, לשלם לו פיצויים של 2 מיליון דולר.

כשלפארג' התמזגה עם המתחרה הולסים ב-2015, היא הכריזה על תוכנית פרישה מוקדמת למנהלים שיחפצו בכך. אנטואן זנון, מנכ"ל הסניף הסינגפורי של לפארג', קיווה שיוכל לקבל מצנח זהב – חבילת פרישה גדולה. אולם החברה הודיעה שהוא לא זכאי לפיצויים כאלה, מאחר שיומיים לפני שהחברה הציעה לעובדיה פרישה מוקדמת, זנון הסכים לתפקיד בסינגפור.

זנון תבע את החברה ודרש פיצויים של 2.3 מיליון דולר. מאז התביעה קיבל שכר חודשי של 16,195 יורו (18 אלף דולר) מלפארג', למרות שכבר לא עשה דבר בחברה. לפארג' הציעה לזנון תפקיד ניהול פרויקט, אולם הוא סירב לו, ולפי פרופיל הלינקדאין שלו החל בתפקיד חדש לפני חודש, בחברה המייצרת צינורות פלסטיק.

אנטואן זנון

זנון טען שהמעסיקה הטעתה אותו ולכן נאות לקבל את התפקיד בסינגפור, אליו עבר מצרפת, לפני שהתאפשר לו לבקש את חבילת הפרישה מרצון. לדבריו, הוא הסכים לקבל את התפקיד בסינגפור מתוך הנחה שינהל את העסקים המשותפים של שתי החברות הממוזגות, מה שלא קרה בפועל.

שלוש ערכאות משפט בצרפת פסקו בזו אחר זו כי זנון אינו זכאי לפיצויים בגלל שכבר הסכים לתפקיד אחר בחברה.

רולף סוארו מנכ"ל הולסים וברונו לפון מנכ"ל לפארג' חוגגים את המיזוגצילום: Ivan Guilbert/Bloomberg

 "הוא המשיך לכהן בתפקיד במשך שלוש שנים כמעט", פסקו השופטים בערעור האחרון. 

לכתבה בבלומברג 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker