בולט המתחרה באובר גייסה הון לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר

החברה האסטונית שפiעלת באירופה ובאפריקה גייסה 100 מיליון יורו מקרן ההון סיכון Naya Capital, ובכך גייסה בסך הכל מאז הקמתה 300 מיליון יורו

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרקוס ויליג, מנכ"ל ומייסד שותף של בולט
מרקוס ויליג, מנכ"ל ומייסד שותף של בולטצילום: בלומברג

בולט טכנולוג'יס, הסטארט-אפ מאסטוניה המתחרה באובר, סגרה סבב גיוס חדש במטרה לסייע לו להתמודד עם מגפת הקורונה. שווי החברה עלה ל-1.7 מיליארד יורו (1.9 מיליארד דולר).

בולט, שהחלה את דרכה בשם טקסיפי, קיבלה 100 מיליון יורו מקרן ההון סיכון Naya Capital, ובכך גייסה בסך הכל מאז הקמתה 300 מיליון יורו.

בחודש שעבר דיווחה התקשורת האסטונית, כי בולט מבקשת תמיכה מממשלת אסטוניה במסגרת אשראי, לאחר שהמעבר לשירותים שעונים לדרישות הסגר שהוטל בעקבות מגפת הקורונה, לא סייע לחפות על הפסדי ההכנסות.

בולט הוקמה ב-2013 ויש לה 30 מיליון לקוחות בעולם. בין המשקיעים בחברה נמצאות דיימלר - יצרנית מרצדס; ודידי, חברת שיתוף הנסיעות הסינית.

חנות סגורה באסטוניה בגלל הסגרצילום: Reuters Staff/רויטרס

בולט פועלת ב-150 ערים באירופה ואפריקה וזירזה תהליכי פתיחת שירותים חדשים בחודשיים האחרונים, כמו משלוחי מזון ושירותי שליחים לעסקים.

"למרות שהמשבר שינה זמנית את הדרך בה אנחנו מתניידים, בטווח הארוך המגמות שמגבירות את הביקוש לשירות נסיעות זמין, כמו ירידה בבעלות על מכוניות ומעבר לתחבורה ירוקה יותר ממשיכות לגדול", אמר מרקוס ויליג, מנכ"ל ומייסד שותף של בולט.

אובר הודיעה בשבוע שעבר על קיצוצי משרות נרחבים במסגרת המאמץ להתרכז באזורים מסוימים ובמגזרים מסוימים כדי לשרוד את המשבר. ליפט, המתחרה של אובר בצפון אמריקה הודיעה כי תפטר 17% מהעובדים, תוציא לחופשה ללא תשלום אחרים ותקצץ בשכר העובדים.

בולט היא אחת המרוויחות מיוזמת ממשלת אסטוניה לשימור משרות. קרן ממשלתית שילמה את רוב עלויות השכר של 500 עובדי החברה במדינה באפריל ובמאי.

לכתבה המלאה בבלומברג

תגובות