לוגו בלומברג
בלומברג

אוליבייה ברטרנד, שמחזיק בבעלותו יותר מ-850 מסעדות - מרשת בורגר קינג בצרפת למסעדות בראסרי מפורסמות בפריז - דורש תוכנית חילוץ עבור מגזר המסעדנות של המדינה, שנפגע קשות ממגפת הקורונה.

"אנחנו מאוד מודאגים מהמצב הנוכחי ומהעתיד", אמר ברטרנד לערוץ BFM ביזנס הצרפתי אתמול (חמישי), והוסיף כי שלח מכתב לנשיא צרפת, עמנואל מקרון, בדרישה לקבל חבילת סיוע.

ברטרנד בנה אימפריה מאז שייסד את החברה שלו, גרופ ברטרנד, ב-1997. נכסיו כוללים, בין השאר, את פייה דה קושון, שנשיא צרפת לשעבר פרנסואה מיטראן היה בין לקוחותיה, ואת המסעדה בראסרי לפי שממוקמת בפריז. הקבוצה גם מפעילה מסעדות בשטח של ארמון ורסאי ומחזיקה בבעלות על רשת בורגר קינג בצרפת.

צרפת החלה להקל על הסגר השבוע, לאחר 55 יום. מסעדות, ברים ופאבים לא נפתחו עדיין ומפעילים שירותי טייק-אוויי. ההחלטה לגבי פתיחת בתי קפה ומסעדות תתקבל בעוד שבועיים, לפי המצב הבריאותי במדינה, כך הודיעה ממשלת צרפת. במקומות שבהם שיעורי התחלואה נמוכים, הם ייפתחו ב-2 ביוני.

בענף המסעדנות בצרפת יש כיום יותר ממיליון מובטלים והפסדים בסך 13 מיליארד יורו (14 מיליארד דולר) במכירות, עם השלכות על החקלאות וגידול חיות ודייג, אמר ברטרנד בראיון. לדבריו, הממשלה צריכה להמשיך לסייע לשחקנים הקטנים או למסעדות שנפתחו ממש באחרונה, שנמצאים בצרות גדולות כיום.

"כל המגזר נפגע. אי אפשר להתייחס למסעדות באופן שונה", הוא אמר. הוא הוסיף כי האמצעים הנדרשים הם הפחתת מס ערך מוסף מ-10% ל-5.5%, פטור ממסי מעביד והארכה של דמי האבטלה.  

הממשלה הצרפתית הבטיחה 18 מיליארד יורו להצלת תעשיית התיירות. לטענת ברטרנד, היא צריכה לעשות את אותו הדבר גם למען תעשיית המסעדנות.

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker