הוקמה ב-1919: חברת התעופה השנייה הכי ותיקה בעולם פושטת רגל

אוויאנקה הקולומביאנית הגישה לבית משפט בארה"ב בקשה להגנה מפני נושים, אך מסרה כי תמשיך לפעול במסגרת הארגון מחדש של החברה

בלומברג
ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של אוויאנקה
מטוס של אוויאנקהצילום: Nicolo Filippo Rosso / Bloomberg

אוויאנקה הולדינגס, חברת התעופה השלישית בגדולה בדרום אמריקה, הגישה בארה"ב בקשה להגנה מפני נושים (צ'פטר 11) במסגרת הליך פשיטת רגל. החברה הקולומביאנית נפגעה מסגירת השמיים בעולם בעקבות התפרצות הקורונה ומקרקוע צי המטוסים שלה.

אוויאנקה היא חברת התעופה השנייה הכי ותיקה בעולם שעדיין פועלת והוקמה ב-1919 – כמה חודשים אחרי שנוסדה KLM ההולנדית. צי המטוסים שלה כולל 189 מטוסים מסוגים שונים. לשם השוואה, לאל על הישראלית 44 מטוסי נוסעים.

אוויאנקה, שבין בעלי המניות שלה נמנות חברת התעופה יונייטד וחברת האחזקות קינגסלנד, הגישה את הבקשה לבית המשפט המחוזי בדרום ניו יורק. החברה ציינה במסמכים שיש לה חובות של כ-10 מיליארד דולר ונכסים בסכום דומה. החברה אמרה גם כי לא תחזיר את תשלומי החוב שהיתה אמורה להחזיר היום.

החברה קירקעה את צי המטוסים שלה בסוף מארס אחרי שממשלות בדרום אמריקה סגרו את הגבולות כדי למנוע את התפשטות נגיף קורונה. אוויאנקה היתה בסיומה של שנה קשה אחרי שנאלצה להגיע להסדרי חוב ושינוי בתוכנית העסקית כדי שתוכל לשוב לרווחיות תוך כדי התמקדות בטיסות ממרכז העילות שלה בבוגוטה. בהודעה שפירסמה אתמול (ראשון) אמרה החברה שהיא מתכוונת להמשיך לטוס גם במסגרת הליכי הארגון מחדש בחברה.

נמל תעופה בפניקס, אריזונה, אתמולצילום: Sue Ogrocki/אי־פי

"אוויאנקה מתמודדת עם המשבר החמור ביותר מ-100 שנות פעילותה בעוד אנו מנסים להתנהל במסגרת ההשפעות של הקורונה", כתב בהודעה מנכ"ל החברה אנקו ואן דר וורף. "אנחנו מאמינים שארגון מחדש במסגרת צ'פטר 11 הוא הנתיב הטוב ביותר להמשך כדי שנוכל להגן על שירותי טיסות הנוסעים והמטען החיוניות שאנחנו מספקים בקולומביה ובשווקים נוספים בדרום אמריקה".

בסוף מארס הודיעה החברה על דחיית תשלומים לחברות החכרת מטוסים, ביטול השקעות והוצאתם לחופשה ללא תשלומים של מרבית עובדיה שמספרת מגיע ל-21 אלף כדי לקצץ בהוצאות. החברה גם דחתה את פרסום הדו"חות שלה ליוני ואמרה שהן יכללו אזהרה בנוגע ליכולת של החברה להמשיך לפעול.

רוג'ר הורן, אסטרטג בכיר בחברת ההשקעות SMBC ניקו, אמר כי באמצעות הליך של הגנה מפני נושים, החברה יכולה לצייר מסלול ברור יותר לנושייה. "בניגוד להרבה מצבים מבולגנים של פשיטות רגל בדרום אמריקה, הגשת הבקשה בארה"ב היא לפחות מהירה ומסודרת ולאפשר לה להמשיך לפעול".

פשיטת הרגל תהדהד בקרב חלקים נוספים בתעשיית התעופה שמתקשה להתמודד עם המצב. הנושים הגדולים ביותר של אוויאנקה הן ספקיות מטוסים, מנועים ושירותי תחזוקה. לפי המסמכים שהוגשו לבית המשפט, החברה חייבת יותר מ-30 מיליון דולר ליצרניות המנועים IAE ולג'נרל אלקטריק. בנוסף, חייבת החברה 28 מיליון דולר לרולס רויס, 4.44 מיליון דולר ללופטהנזה, 3.66 מיליון דולר לבואינג ו-2.83 מיליון דולר לאיירבוס. עוד הודיעה החברה שלא תחזיר תשלומי אג"ח שיבשילו ב-2023.

רוכב אופניים עם מסכה מאולתרת משקית בווהאן, סיןצילום: AFP

החברה ביקשה מבית המשפט רשות להמשיך לשלם משכורות ולעמוד בהתחייבויות שלה לעובדים וכן לשלם לספקים שמשרתים אותה לצורך פעילות שוטפת. החברה מסרה גם כי היא מתכוונת לצמצם את פעילותה בפרו ולהתמקד בשוקי הליבה שלה.

החברה אמרה שתמשיך לנהל מגעים לקבלת סיוע ממשלת קולומביה ומממשלות נוספות בעולם.

עולם התעופה סובל מאחד המשברים החמורים שפקדו אותו. בתחילת המשבר פורסמו הערכות שלפיהן רוב חברות התעופה בעולם יפשטו רגל ללא סיוע ממשלתי. ואולם ממשלות רבות הכריזו על הזרמת עשרות מיליארדי דולרים לחברות התעופה.

בנוסף לאוויאנקה, מתחילת המשבר פשוט את הרגל חברות נוספות. ב-5 במארס קרסה חברת פלייבי הבריטית שהיתה נתונה לקשיים עוד לפני הטלת ההסגרים בעולם. חברת התעופה האזורית ממיזורי, טרנס סטייט אליינס, הודיעה במארס על הפסקת פעילותה. גם קומפס איירליינס האמריקאית, ווירג'ין אוסטרליה הגישו בקשות להגנה מפני נושים.

לפי נתוני אתר flightradar24 מספר טיסות הנוסעים שהמריאו באפריל 2020 היה נמוך ב-73.7% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה. ביום ממוצע באפריל השנה המריאו 29,439 טיסות נוסעים מסחריות, לעומת 111,799 טיסות בממוצע ביום באפריל 2019.

לפי נתוני מינהל הביטחון בתחבורה (TSA) בארה"ב שאחראי על הבדיקות הביטחוניות בשדות התעופה במדינה, נרשמה ירידה של יותר מ-90% במספר הנוסעים בחודשים האחרונים. לשם המחשה, ב-10 במאי 2019 עברו בשדות התעופה בארה"ב 2,419,114 נוסעים, לעומת 200,815 נוסעים באותו תאריך השנה. ב-14 באפריל עברו בשדות התעופה בארה"ב 87,534 נוסעים בלבד וזה היה היום עם מספר הנוסעים הנמוך ביותר מאז שהחלו לשמור רישומים בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker