חבילת השכר של מנכ"ל טסלה יוצאת לדרך: יקבל מענק בשווי 730 מיליון דולר

שווי השוק של יצרנית המכוניות החשמליות נותר בממוצע מעל 100 מיליארד דולר בששת החודשים החולפים - היעד האחרון שנדרש כדי לזכות את אילון מאסק במענק האופציות הראשון מתוך 12 הנכללים בחבילת השכר שלו - מהגדולות בתולדות בארה"ב

לוגו אי-פי
אי-פי
מיכאל לידטקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילון מאסק
אילון מאסקצילום: ALY SONG/רויטרס

מנכ"ל טסלה, אילון מאסק, הגיע ככל הנראה לכל היעדים הנדרשים כדי לזכות אותו במענק אופציות למניות, ששוויו מגיע כעת ל-כ-730 מיליון דולר, ואשר יעשיר עוד יותר את חשבון הבנק של היזם המיליארדר.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות נסגרה ביום רביעי בשווי שוק ממוצע של 100.4 מיליארד דולר בששת החודשים החולפים, לפי נתונים של חברת המחקר פקט-סט (FactSet). היה זה היעד האחרון שבו טסלה היתה צריכה לעמוד כדי שמאסק יהיה זכאי למענק של קרוב ל-1.69 מיליון אופציות למניות במחיר מימוש של 350.02 דולרים, שהובטח לו במסגרת חבילת השכר שלו. מניית טסלה נסגרה ביום רביעי במחיר של 782.58 דולר למניה, רמת מחירים שמשמעה רווח לפני מס של כ-730 מיליון דולר לו מאסק היה יכול לממש את האופציות באופן מיידי.

אבל מאסק אינו רשאי למכור את האופציות שיקבל במשך חמש שנים ממועד הענקתן, לפי הדו"ח הרבעוני האחרון של החברה. במסמכים שהגישה בשבוע שעבר טסלה לרשות ני"ע בארה"ב, העריכה החברה כי היעדים שיזכו את מאסק במענק האופציות יושגו עד חודש יולי. מאסק יכול להרשות לעצמו לא לממש את האופציות האחרונות שקיבל, היות שהונו האישי מוערך כרגע ב-39 מיליארד דולר.

טסלה סירבה להתייחס לחבילת השכר של מאסק מעבר לפרטים שנכללו במסמכים שהגישה לרגולטור.

החברה, שהמטה שלה נמצא בעיר פאלו אלטו בקליפורניה, כבר הגיעה ליעדי ההכנסות והרווח המותאם שנדרשו כדי שמאסק יהיה זכאי למענק הראשון במסגרת אחת מחבילות השכר הגדולות ביותר בתולדות ארה"ב. החבילה כוללת תמריצים שאושרו על ידי דירקטוריון טסלה ב-2018 שמסתכמים ב-20.3 מיליון אופציות למניות שיוענקו ב-12 נקודות שונות בכפוף לעמידת החברה ביעדים פיננסים קשים יותר ויותר.

על מנת שמאסק יקבל את מלוא 20.3 מיליון האופציות, טסלה תצטרך להגיע לרווח שנתי מותאם של 14 מיליארד דולר על הכנסות שנתיות של 175 מיליארד דולר, ולשווי שוק של 650 מיליארד דולר. בארבעה הרבעונים החולפים, טסלה דיווחה בסך הכל על רווח מותאם של 3.6 מיליארד דולר על הכנסות של 26 מיליארד דולר.

השווי שוק הנוכחי של החברה הוא כ-145 מיליארד דולר, לאחר שהמניה נסקה ב-87% מתחילת השנה. הזינוק משקף את התגברות הערכות לפיהן מאסק יעמוד בהבטחתו להפוך את טסלה מיצרנית מכוניות יוקרה חשמליות שפונה לקהל נישה עשיר יחסית, לחברת רכב בייצור המוני שפונה לקהל הרחב.

הכתבה של מיכאל לידטקה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker