"המשבר הנוראי של זמננו" - Airbnb תפטר רבע מעובדיה

מנכ"ל החברה: "התחזית להכנסות השנתיות נמוכה ב-50% לעומת 2019" ■ מייסדי Airbnb לא יקבלו שכר ומנהליה הבכירים יקצצו 50% בשכרם במהלך ששת החודשים הבאים ■ לעובדים נאמר כי לא צפוי בונוס ב-2020

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן בלצ'נסקי, ממייסדי Airbnb
נתן בלצ'נסקי, ממייסדי Airbnbצילום: בלומברג

Airbnb תפטר כ-1,900 עובדים המהווים 25% ממצבת כוח האדם שלה, כך אישר היום (ג') מקור לרשת CNBC.

מנכ"ל החברה, בריאן צ'סקי, אמר בשיחה עם עובדים: "אנו במהלך המשבר הנוראי ביותר של זמננו. הנסיעות הגלובליות בעולם קפאו. עסקי אייר בי אנד בי נפגעו קשות, כשהתחזית להכנסות השנתיות נמוכה ב-50% לעומת 2019".

Airbnb תעצור פרויקטים שקשורים לבתי מלון ולשהיות יוקרתיות. "התנועה בעולם החדש הזה נראית אחרת, ואנו צריכים לפתח את החברה בהתאם", אמר צס'קי, שהוסיף כי העובדים שיפוטרו בארה"ב יקבלו שכר בסיסי של 14 שבועות, ושכר של שבוע נוסף על כל שנה שעבדו בחברה.

Airbnb
Airbnbצילום: Bloomberg

לפי תוכנית הקיצוצים של החברה, מייסדי החברה לא יקבלו שכר ומנהליה הבכירים יקצצו 50% בשכרם במהלך ששת החודשים הבאים. לעובדים נאמר כי לא צפוי בונוס ב-2020. הקפאת הגיוסים תשפיע על כל המשרות, למעט מספר קטן של עמדות קריטיות.

בינואר פירסם "וול סטריט ג'ורנל", כי Airbnb הפסידה 322 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2019. כעת מתמודדת החברה עם איסור נסיעות ועם קריסת מגזר התיירות הגלובלי. איגוד סוכני הנסיעות האמריקאי צופה שתעשיית התיירות האמריקאית תאבד 4.6 מיליון משרות השנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום