קו החוף של סינגפור עמוס מכליות מלאות נפט שאף אחד לא רוצה

ספינות מלאות מוצרי נפט, ובהם בנזין ודלק מטוסים, עוזבות מרכזי זיקוק כמו דרום קוריאה וסין בשל הקריסה בביקוש המקומי והמלאים המתנפחים - ומוצאות את דרכן למצר סינגפור

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכלים לאחסון נפט
מכלים לאחסון נפטצילום: בלומברג

כ-60 מכליות נפט עוגנות כעת במצר סינגפור, לעומת 40-30 מכליות בזמנים רגילים, על פי ראהול קאפור, ראש מחקר ואנליטיקה של סחורות בחברת IHS מרקיט. בכמה מכליות משתמשים כדי לאגור נפט בים, בעוד המכליות שנמצאות ביבשה כבר התמלאו. מכליות אחרות פשוט עוגנות וממתינות שיכוונו אותן לכל קונה אפשרי באסיה ובעולם, על רקע הירידה בביקוש הגלובלי בשל משבר הקורונה.

ספינות מלאות מוצרי נפט, ובהם בנזין ודלק מטוסים, עוזבות מרכזי זיקוק כמו דרום קוריאה וסין בשל הקריסה בביקוש המקומי והמלאים המתנפחים. המכליות מוצאות את דרכן למצר סינגפור, שם ההיצע העודף גדול גם כן. המכליות נאלצות כעת להמתין כשבועיים כדי לפרוק את המטען בסינגפור, לעומת 5-4 ימים בדרך כלל, על פי סוחרים וברוקרים, מה שגורם לכך שספינות נטושות עוגנות בסינגפור.

פתרונות אחסון נפט מתמעטים ברחבי העולם, מה שמוביל סוחרים, מזקקות וחברות תשתיות לחפש חלופות, כמו אחסון בצינורות או בספינות. על פי בלומברג, אלה שהצליחו להגניב כמה מכליות נחשקות לסינגפור נתקלו במחירי אחסון גבוהים מהרגיל, אפילו כשהמדינה עצרה את כל השכרות החללים לאחסון ללקוחות חדשים.

עובדים באסדת נפט
עובדים באסדת נפטצילום: Lee Celano/רויטרס

"יצואניות הנפט הגדולות מתמודדות עם קשיים במציאת בית לחביות העודפות שלהן", אמרה שרי פרוואיקאראסו, מומחית לנפט באזור אסיה בחברת הייעוץ FGE. בסינגפור, שיעור עיבוד הנפט בבתי הזיקוק נפל ככל הנראה לכ-60% ועשוי ליפול עוד ל-50% ברבעון השני, היא אמרה.

מחנק האחסון במדינות מורגש באזור כולו. בהודו, מכליות היו 95% מלאות נכון לשבוע שעבר בעוד המזקקות מיהרו למצוא חלל להחזיק בו נפט עודף, ואפילו הפכו תחנות דלק למקום אחסון זמני. בסינגפור, מאגרי הנפט עלו לשיא של ארבע שנים באמצע אפריל.

פתרון אחר הוא אחסון הנפט במכליות בספינות שנמצאות בלב ים. על פי חברת המחקר Kpler, נרשמה עלייה של 45% בהיקף של דלקים נקיים (נפטא, בנזין, דלק מטוסים ודיזל) באחסון על ספינות ל-6.64 מיליון חביות נכון ל-23 באפריל.

לכתבה המלאה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker