"הנשיא דונלד ג'יי טראמפ": זה מה שיהיה כתוב על הצ'קים שיקבלו מיליוני אמריקאים

זאת הפעם הראשונה ששמו של נשיא נכתב על גבי המחאה של רשויות מס ההכנסה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: Alex Brandon / AP

השם של הנשיא דונלד טראמפ יופיע על המחאות שישלחו למיליוני אמריקאים , במסגרת המאבק בהשפעות הכלכליות של משבר הקורונה. על פי דיווח CNN, ההחלטה לכלול את שמו של הנשיא התקבלה ברגע האחרון במשרד האוצר האמריקאי, אך אינה תוצאה של העיכוב בקבלת ההמחאות האלה, אמר גורם בכיר לרשת.

שני גורמים בכירים אמרו אתמול ל"וושינגטון פוסט", כי ההחלטה בוודאי תעכב את מועד שליחת ההמחאות הראשונות - ויש לה פוטנציאל להאט את התהליך שממילא אמור להימשך 20 שבועות. עם זאת, משרד האוצר הכחיש את הטענה, ודובר המשרד הבטיח ל"פוסט" כי החבילה הראשונה של המחאות צפויה להישלח כבר בשבוע הבא. "ההמחאות צפויות לצאת בזמן וכפי שתוכנן - אין שום עיכוב", אמר דובר המשרד לעיתון.

על פי דיווח ה"פוסט", המילים "הנשיא דונלד ג'יי טראמפ" יופיעו על גבי ההמחאה בצד השמאלי. זאת הפעם הראשונה ששמו של נשיא נכתב על גבי המחאה של רשויות מס ההכנסה.

השם של הנשיא יופיע על כל ההמחאות מנייר שיישלחו לאנשים שמקבלים תשלומי סיוע. רבים אחרים מקבלים את התשלומים דרך הפקדות ישירות. חלק מההפקדות הישירות כבר הופקדו בחשבונות אזרחים.

הדיווח מגיע בעוד משרד האוצר ממהר לשלוח המחאות סיוע לעשרות מיליוני משלמי מסים שלא אישרו קבלה של הפקדה ישירה לחשבון שלהם - ועלולים להמתין שבועות עד קבלת ההמחאה בדואר.

ההמחאות מנייר יונפקו בקצב של 5 מיליון בשבוע, ועשויים לעבור 20 שבועות עד שכל ההמחאות יודפסו. אנשים בעלי ההכנסות הנמוכות ביותר יקבלו את ההמחאות ראשונים.

על פי שלושה מקורות, טראמפ ביקש בחשאי משר האוצר סטיב מנוצ'ין, לחתום באופן רשמי על ההמחאות. עם זאת, הנשיא אינו רשאי לחתום על תשלומים של משרד האוצר - החותם הוא בדרך כלל עובד ממשלה על מנת להגן על התהליך מפני פוליטיזציה.

טראמפ הספיק כבר להכחיש כי ביקש לחתום על ההמחאות. "לא. אני לחתום? יש מיליוני המחאות. אני אחתום עליהן? לא. זאת יוזמה של הממשל", הוא אמר ב-3 באפריל. "האם אני רוצה לחתום עליהן? לא". לדברי גורם במשרד האוצר, התוכנית ששמו של טראמפ יופיע על ההמחאות יצאה לדרך לפני שבועות.

לדברי שני גורמים, יש צורך לבצע כעת שינויים בקוד המחשב ובמערכת כדי לשלב את שמו של טראמפ על ההמחאה.

לכתבה המלאה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker