הקורונה מכה בעולם התעופה: אובדן הכנסות של 314 מיליארד ד'; הטיסות נפלו ב-80%

רשות התחבורה האווירית הבינלאומית בתחזית עגומה: "הכרחי להציב את התחבורה האווירית במרכז התוכניות לחידוש הפעילות הכלכלית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל התעופה בקנזס סיטי בארה"בצילום: AFP

רשות התחבורה האווירית הבינלאומית, יאט"א (IATA), ממשיכה לעדכן לרעה את תחזיותיה העגומות למגזר התעופה העולמי עקב מגפת וירוס הקורונה. יאט"א העריכה היום (ג') כי אובדן ההכנסות של חברות התעופה בעולם עקב מגבלות התנועה שהוטלו בגלל המגפה, עלול להסתכם השנה ב-314 מיליארד דולר.

לפני פחות מחודשיים עוד העריכה הרשות כי התפרצות הקורונה תביא לאובדן הכנסות של פחות מ-30 מיליארד דולר לחברות התעופה, ולפני שלושה שבועות - בתחזיתה האחרונה - צפתה אובדן הכנסות של 252 מיליארד דולר.

התחזית המעודכנת לאובדן הכנסות של 314 מיליארד דולר משקפת נפילה חזויה של 55% בהכנסות ממכירת כרטיסי טיסה השנה לעומת 2019, וצניחה של 48% בתעבורה האווירית, מסרה יאט"א במסיבת העיתונאים המקוונת השבועית שלה.

אובדן ההכנסות הגדול ביותר חזוי באזור אסיה פסיפיק, 113 מיליארד דולר, בעקבות נפילה צפויה של 50% במספר הנוסעים לעומת 2019. אובדן ההכנסות באירופה יסתכם ב-89 מיליארד דולר עקב נפילה של 55% במספר הנוסעים, לפי תחזית יאט"א. בצפון אמריקה יסתכמו ההכנסות האבודות ב-64 מיליארד דולר, עקב ירידה חזויה של 36% במספר הנוסעים.

מספר הטיסות של חברות תעופה ברחבי עולם נמוך כעת ב-80% מרמתו בינואר, ציינה יאט"א - נפילה חדה יותר מתחזיתה לירידה של 65%.

"הכרחי לחלוטין כעת שממשלות יציבו את התחבורה האווירית במרכז תוכניותיהן" לפתיחה מחדש של הכלכלות, אמר מזכ"ל יאט"א אלכסנדר דה ז'וניאק, בתדריך לכתבים. "אנחנו צריכים לשקם את אמון הנוסעים".

יאט"א העריכה כי פעילות טיסות הפנים ברחבי העולם תתחדש ברבעון השלישי של השנה, אולם ציינה כי הסרת המגבלות באופן דומה על טיסות בינלאומיות עדיין תהיה בעייתית באותה העת.

ענף התעופה נמנה על הנפגעים הקשים ביותר ממגפת הקורונה שבעקבותיה הוטלו מגבלות חמורות על תנועה בינלאומית וחברות תעופה אולצו להפסיק כמעט את כל טיסותיהן.

לפני שבוע הודיעה לופטהנזה, חברת התעופה הגדולה בגרמניה, על סגירת חברת התעופה המוזלת שלה ג'רמנווינגס ועל קיצוץ צי המטוסים שלה עצמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker