למה אנחנו לא מופתעים: המשקיע הוותיק שעשה הון מהשקעה מוקדמת בזום

לי קא שינג, האיש העשיר בהונג קונג, מחזיק ב-8.6% מפלטפורמת שיחות הוועידה עוד מ-2013 ■ חלקו בחברה היה שווה כ-850 מיליון דולר כשהיא הונפקה לציבור לראשונה לפני כשנה – וכעת הוא שווה 3 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
המיליארדר לי קא שינג
המיליארדר לי קא שינגצילום: Justin Chin\בלומברג

המיליארדר לי קא שינג צבר את ההון שלו מהשקעה בתחומי הנדל"ן והתשתיות המסורתיים, אבל דווקא השקעה בתחום הטכנולוגיה מתגלה כרווחית במיוחד בזמן המשבר הנוכחי.

לי, האיש העשיר ביותר בהונג קונג, שמעריציו מכינים אותו "סופרמן", היה אחד מהמשקיעים המוקדמים בפלטפורמת שיחות הוועידה זום, והוא מחזיק ב-8.6% מהחברה, לפי מסמכים רגולטוריים.

לי בן ה-91 מחזיק בזום דרך שלושה מתקני השקעה שונים, לפי המסמכים. קרן הורייזון, שמנהלת את השקעות ההון סיכון של לי, הובילה ב-2013 את סבב הגיוס השני של זום שעמד על 5.6 מיליון דולר, והשתתפה בסבב גיוס שלישי של 30 מיליון דולר לפני שנתיים, לפי אתר החברה. חלקו של לי בחברה היה שווה כ-850 מיליון דולר כשהיא הונפקה לציבור לראשונה באפריל 2019 בארה"ב – וכעת הוא שווה 3 מיליארד דולר.

עם זאת, הונו הכולל הצטמק השנה ב-4.6 מיליארד דולר ל-25.7 מיליארד דולר, בעקבות גל המחאות ווירוס הקורונה ששטפו את הונג קונג.

זום
זום. נסיקה במספר המשתמשיםצילום: ALBERT GEA/רויטרס

פלטפורמת שיחות הוועידה של זום הפכה לכלי הכרחי עבור מיליונים בתקופת משבר הקורונה, בעקבות מגבלות הריחוק החברתי וההסגר שהוטל במדינות רבות מסביב לעולם. השיא היומי של מספר המשתמשים בשיחות ועידה באמצעות זום נסק בחודש שעבר ל-200 מיליון - לעומת 10 מיליון בלבד בסוף 2019. מניית החברה נסקה ב-80% מתחילת השנה, על אף שבאחרונה העליות התמתנו בגלל חששות בנוגע לפרטיות המשתמשים.

לי אינו היחיד שמרוויח מהראלי של זום. מייסד החברה, אריק יואן, הצטרף השבוע למועדון המיליארדרים של מגזין פורבס בפעם הראשונה, עם הון אישי שמוערך נכון לעכשיו ב-6.5 מיליארד דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker