הקורונה הקפיצה את מספר המובטלים החדשים בארה"ב ב-17 מיליון תוך 3 שבועות

מספר תביעות האבטלה הראשונות קפץ ב-6.6 מיליון נוספים בשבוע שעבר עקב הנזק חסר התקדים שממיטה מגפת וירוס הקורונה על הכלכלה הגדולה בעולם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחאה על האבטלה בארה"בצילום: REUTERS
סוכנויות הידיעות

מספר המובטלים החדשים בארה"ב קפץ ב-16.8 מיליון תוך שלושה שבועות על רקע הנזק חסר התקדים שממיטה מגפת וירוס הקורונה על הכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב קפץ בשבוע שעבר ב-6.6 מיליון, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 5.25 מיליון במספר התביעות.

משרד העבודה גם עידכן כלפי מעלה את נתוני השבוע הקודם לשיא של 6.9 מיליון תביעות אבטלה ראשונות, לאחר שיא דאז של 3.34 מיליון תביעות שבוע לפני כן.

הזינוק חסר התקדים בתביעות האבטלה בשלושה השבועות האחרונים ניפץ את השיא הקודם של 695 אלף תביעות שבועיות שנרשם באוקטובר 1982. עד לפני חודש, מספר תביעות האבטלה השבועי היה ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

הנתונים שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי, שהצביעו על שבוע שלישי ברציפות שבו מיליוני אמריקאים מצטרפים למעגל האבטלה, מתייחסים לשבוע שהסתיים ברביעי באפריל, ועל כן כנראה שעדיין אינם משקפים את מלוא היקף המשרות שאבדו עקב הנפילה הפתאומית בפעילות הכלכלית.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות בארה"ב, שמתפרסם באיחור של שבוע, קפץ בשבוע שהסתיים ב-28 במארס ל-7.5 מיליון, לעומת 3 מיליון בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מניין הנדבקים עד כה בנגיף הקורונה בארה"ב גבוה מ-400 אלף - המספר הגדול מבין מדינות העולם - ומניין המתים מתקרב ל-15 אלף.

חבילת סיוע בהיקף של 2.2 טריליון דולר שאושרה בארה"ב בחודש שעבר הגדילה את מספר הזכאים לדמי אבטלה, וכעת גם עובדים במשרה חלקית שפוטרו או כאלה שהוצאו לחופשה ללא תשלום זכאים לכך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker