הפד: הריבית בארה"ב תישאר אפסית עד שהכלכלה תצלח את משבר הקורונה

"מגפת הקורונה תכביד על הפעילות הכלכלית בטווח הקצר", לפי פרוטוקול ישיבת הבנק הפדרלי שנערכה בחודש שעבר ואשר בה הוחלט על הורדת הריבית לרמה אפסית

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל
יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואלצילום: בלומברג

מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי של ארה"ב הביעו דאגה מהשפעתה של מגפת וירוס הקורונה על הכלכלה הגדולה בעולם, לפי פרוטוקול ישיבת החירום של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה בחודש שעבר. בישיבה הוחלט על הורדת הריבית בארה"ב לרמה אפסית ועל תוכנית הרחבה כמותית כדי לתמוך בכלכלה אל מול הקורונה.

"כל המשתתפים גרסו כי בשבועות האחרונים חלה התדרדרות חדה בתחזית הכלכלית של ארה"ב לטווח הקצר וכי חוסר הודאות סביבה רב", נכתב בפרוטוקול הישיבה שנערכה ב-15 במארס, ואשר פורסם היום.

כל משתתפי הישיבה, שהתקיימה בשיחת וידיאו, הצביעו בעד ההחלטה להפחית את הריבית בשיעור של 0.75% למעט נשיאת הבנק הפדרלי של קליבלנד, לורטה מסטר, שצידדה בהורדה מתונה יותר של 0.5%.

"בדיון על המדיניות המוניטרית בפגישה, ציינו החברים כי התפרצות נגיף הקורונה הזיקה לקהילות ושיבשה את הפעילות הכלכלית במדינות רבות בעולם, כולל ארה"ב, וכי התנאים הפיננסיים הגלובליים הושפעו אף הם באופן משמעותי", נאמר בפרוטוקול.

"חברי הוועדה העריכו כי השפעות נגיף הקורונה יכבידו על הפעילות הכלכלית בטווח הקצר ומהוות סיכון לתחזית הכלכלית. לאור התפתחויות אלו, כמעט כל החברים הסכימו להפחית את הריבית הפדרלית לטווח של 0%-0.25%", נכתב בפרוטוקול הישיבה.

"באשר למדיניות המוניטרית מעבר לפגישה זו, המשתתפים העריכו כי יהיה נכון להותיר את הריבית הפדרלית בטווח של 0%-0.25% עד שקובעי המדיניות יהיו בטוחים שהכלכלה צלחה את האירועים האחרונים ונמצאת בדרכה להשיג את יעד הוועדה של תעסוקה מרבית ויציבות במחירים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker