סופטבנק נתבעת על ידי WeWork עקב ביטול רכישת מניות אדם נוימן ואחרים

דירקטורים עצמאיים של חברת שיתוף חללי העבודה הגישו את התביעה נגד החברה היפנית, לאחר שחזרה בה מהסכם לרכישת מניות בסך שלושה מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם נוימן
אדם נוימןצילום: Eduardo Munoz/רויטרס

שני דירקטורים עצמאיים במועצת המנהלים של WeWork תובעים את סופטבנק, בעלת המניות הגדולה ביותר בחברת שיתוף חללי העבודה, לאחר שחברת ההשקעות היפנית חזרה בה מהסכם לרכישת מניות בשלושה מיליארד דולר מהמייסד והמנכ"ל לשעבר, אדם נוימן, ובעלי מניות אחרים.

סופטבנק הפרה חוזה ואת חובת האמון בכך שלא השלימה את העסקה, נאמר בהודעה שפירסמה היום ועדה מיוחדת של דירקטוריון WeWork.

"במקום לדבוק בהתחייבויות החוזיות שלה, סופטבנק, הנתונה ללחץ גובר מצד משקיעים אקטיביסטים, פתחה במסע מכוון שתכליתו להימנע מהשלמת הצעת הרכש", מסרה הוועדה, הכוללת את יזם ההון סיכון ברוס דנלווי מחברת בנצ'מרק קפיטל ודירקטור עצמאי נוסף, לו פרנקפורט. עוד נאמר בהודעה כי הוועדה "מביע צער על כך שסופטבנק ממשיכה להציב את טובתה שלה מעל לטובת בעלי מניות המיעוט ב-WeWork".

דובר סופטבנק סירב להגיב על הדיווח. קרן הגידור אליוט מנג'מנט של המשקיע האקטיביסט פול סינגר דוחקת בחברה היפנית לנקוט צעדים להגדיל את שוויה.

סופטבנק הסכימה בשנה שעברה לקנות את המניות מנוימן, בנצ'מרק קפיטל ואחרים במסגרת תוכנית חילוץ של WeWork, אך הודיעה לבעלי המניות באמצע מארס כי WeWork לא עמדה בתנאים להשלמת העסקה. ביום חמישי, לאחר שחלף המועד האחרון להשלמת העסקה, אישרה סופטבנק כי תבטל את הצעת הרכש, וציינה כי חמישה תנאים בהסכם לא מולאו על למועד שנקבע לכך.

משרדי וויוורקצילום: AFP

מנגד, הדירקטורים טענו כי סופטבנק פעלה לסיכול הקונסולידציה של מיזם משותף של WeWork בסין, ואחר כך ציינה את אי השלמת העסקה כאחד מהתנאים שלא מולאו כשהודיעה כי חזרה בה מהצעת הרכש. סופטבנק נימקה את ההחלטה גם בחקירות שמנהלים כמה גופים ממשלתיים נגד חברת שיתוף חללי העבודה.

בתביעה שהגישו הדירקטורים של WeWork לבית משפט במדינת דלוור, נדרשת סופטבנק להשלים את הצעת הרכש לפי ההסכם או לחילופין לשלם פיצויים בגין הפרת חוזה וחובת האמון.

הכתבה של איימי תומסון

תגובות