לוגו בלומברג
בלומברג

בית משפט בליסבון הורה על "השתלטות" על נתח של 26% בחברת הטלקום הפורטוגלית NOS של איזבל דוס סנטוס, האישה העשירה באפריקה ובתו של נשיא אנגולה לשעבר.

ZOPT, יוזמה שמחזיקה ב-52% ממניות NOS, קיבלה התראה מבית המשפט לגבי ההשתלטות על מחצית מהנתח, על פי מסמכים רגולטוריים שהוגשו בשבת. דוס סנטוס וסונקום (Sonaecom) , חטיבה של חברת האחזקות הפורטוגלית Sonae, מחזיקות כל אחת ב-50% מ-ZOPT.

התובע הציבורי של פורטוגל הוציא בפברואר צו הקפאה על חשבונות הבנק של דוס סנטוס, לאחר בקשה מרשויות אנגולה לשיתוף פעולה בינלאומי. בית משפט באנגולה הקפיא בדצמבר את הנכסים המקומיים של דוס סנטוס, כמו גם את אלה של בעלה ושל אחד ממנהליה הבכירים, לאחר שהתובעים טענו כי אלה היו מעורבים בעסקות עם חברות בבעלות המדינה שהובילו להפסדים של הממשלה בשווי 1.14 מיליארד דולר.

דוס סנטוס הכחישה את הדברים. ההשקעות האחרות שלה בפורטוגל כוללות השקעה עקיפה בחברת הנפט Galp Energia ובחברת ההנדסה Efacec פאואר סולושנס. בפברואר הסכים הבנק הספרדי אבנקה קורפ. בנקריה לרכוש 95% מהבנק יורוביק, שבו מחזיקה דוס סנטוס ב-42.5% מהמניות.

מניות NOS שאליהן מתייחס צו בית המשפט לא ילוו בזכויות הצבעה ולא יהיו רשאיות לקבל דיווידנדים, על פי המסמכים הרגולטוריים שהגישה סונקום.

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker