ניקו גרנט וסקוט דבאו, בלומברג

זירוקס זנחה את הצעת הרכש העוינת עבור HP בשל חוסר ודאות הנובעת ממגפת וירוס הקורונה, החלטה שמהווה מהלומה למאמצי יצרנית המדפסות להגדיל את צמיחתה העתידית. בתגובה, צללה מניית HP ב-14.5% במסחר בוול סטריט, ומניית זירוקס נפלה ב-7%.

זירוקס תמשוך את הצעת הרכש לבעלי מניות HP ותזנח את ניסיונותיה למנות מספר נציגים מטעמה לדירקטוריון HP. החברה עדיין גורסת כי יש היגיון במיזוג ויתכן כי תחליט לבחון מחדש את הרעיון בעתיד, אמר אדם המעורה במצב שביקש לשמור על עילום.

"משבר הבריאות העולמי הנוכחי והמשבר המקרו-כלכלי ובשווקים שנגרם כתוצאה מהקורונה יצרו סביבה שאינה תורמת להמשך ניסיונותיה של זירוקס לרכוש את HP", מסרה זירוקס ביום שלישי. "אמנם אנו מאוכזבים מהצורך לנקוט בצעד זה, אולם בראש סדר העדיפויות שלנו עומדים בריאותם, בטחונים וטובתם של העובדים, הצרכנים, השותפים ובעלי עניין אחרים שלנו, והתגובה הכללית שלנו למגפה".

HP, יצרנית המחשבים האישיים (PC) השנייה בגודלה בעולם, דחתה מספר פעמים הצעות רכש במזומן ובמניות של זירוקס, שהאחרונה בהן שיקפה לה הערכת שווי של 35 מיליארד דולר, או תשלום של 18.4 דולר במזומן ו-0.149 מניות זירוקס עבור כל מניית HP.

"ממשיכה להיות לנו מחויבות איתנה להגדלת ערך עבור בעלי מניות HP", נאמר בהודעה שהוציאה HP. "מצב מזומנים ומאזנים איתנים מאפשרים לנו לנווט את דרכנו מול אתגרים בלתי צפויים כמו המגפה העולמית הנוכחית, תוך שמירת אופציות אסטרטגיות לעתיד".

דוכן של זירוקס בתערוכת מחשובצילום: Bloomberg

בחודשים האחרונים קראה HP לבעלי המניות שלה לדחות את הצעת הרכש ואת מועמדי זירוקס לדירקטוריון, וטענה כי מיזוג שיהיה מבוסס על נטילת חובות יהיה הרה אסון עבור ענקית החומרה באקלים הכלכלי הנוכחי.

הכתבה המלאה של ניקו גרנט וסקוט דבאו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker