קללות וצלבי קרס: עלייה חדה בפריצות לשיחות זום מצד גורמים עוינים

ה-FBI חוקר מקרים שבהם האקרים השתלטו על שיחות זום שלא הוזמנו אליהם, והפיצו בהם דברי שטנה או פורנוגרפיה ■ התובעת הכללית של ניו יורק בוחנת את אמצעי האבטחה של אפליקציית שיחות הווידאו הפופולרית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיחת וידאו
שיחת וידאו באפליקציית זוםצילום: CAITLIN OCHS/רויטרס

ה-FBI חוקר שני מקרים שבהם האקרים השתלטו על שיחות זום שניהלו בתי ספר באפליקציית שיחות הווידאו המשותפות. בימים אלה השימוש באפליקציה הפך פופולרי ביותר, בעקבות הסגר שהוטל במדינות רבות במטרה להילחם בהתפשטות נגיף הקורונה. לפי ה-FBI, נרשמה עלייה חדה במקרים של השתלטות על שיחות זום, כלומר הצטרפות של גורם לא רצוי לשיחה קבוצתית למטרות זדוניות.

המשרד של הבולשת הפדרלית בבוסטון פירסם אתמול (שני) כי הוא "קיבל כמה דיווחים של שיחות ועידה ששובשו באמצעות תמונות פורנוגרפיות, דברי שנאה ושפה מאיימת". לפי ההודעה, "בעוד אנשים עורכים יותר פגישות ושיעורים מקוונים, ה-FBI ממליץ על ביצוע בדיקות ונקיטת אמצעי זהירות כדי להגביר את אבטחת הסייבר".

הבולשת חוקרת שני מקרים נפרדים שבהם עלו גורמים לא רצויים לשיחות וידאו שניהלו תלמידי בתי ספר במסצ'וסטס. באחד מהמקרים החל ההאקר לצעוק קללות וכן את כתובת המורה שנכח בשיחה. במקרה אחר, עלה אדם לשיחה והציג בה קעקועים של צלבי קרס. בנוסף, עלו באחרונה כמה אתרים שמשתמשים בשם של זום והם למעשה קישורים לאתרים זדוניים.

לפני כשבוע פירסמה זום פוסט בבלוג של החברה עם הוראות זהירות כדי למנוע מקרים כאלה. החברה ממליצה לאפשר את פונקציית שיתוף המסך רק על ידי המארח של הפגישה, לבחון את המשתתפים שהוזמנו, להשתיק את המיקרופונים של כל המשתתפים ולבטל את האפשרות לשלוח קבצים במהלך הפגישה.

על רקע העלייה בעבירות בזום, פתחה התובעת הכללית של ניו יורק, לטיפה ג'יימס, בבדיקה של מדיניות הפרטיות של האפליקציה. לפי פרסום ב"ניו יורק טיימס", משרדה של ג'יימס שלח אתמול מכתב לזום ובו התבקש פירוט של אמצעי הבטיחות שבהם נוקטת החברה כדי להתמודד עם העלייה החדה בשימוש בה, ומה היא עושה כדי לאתר האקרים.

במכתב נטען כי זום הוא "שירות תקשורת חיוני וחשוב", אך הודגש כי החברה מגיבה באטיות לפגמים בטיחותיים "שעשויים לאפשר לצד שלישי זדוני להשיג גישה מפחידה למצלמות הרשת של המשתמשים".

עוד נכתב כי משרד התובעת הכללי בניו יורק "מודאג משיטות האבטחה הקיימות בזום, וייתכן שהן אינן מספיקות לתקופת העלייה החדה והפתאומית בשימוש וברגישות המידע שמועבר באמצעות הרשת". לפי המכתב, "זום אמנם תיקנה פרצות אבטחה מסוימות, אך אנחנו היינו רוצים להבין אם זום ערכה בחינה מקיפה יותר של אמצעי האבטחה שלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker