הדר קנה
בלומברג

חברת התעופה איזיג'ט תקרקע את כל צי המטוסים שלה לאחר שסיימה את הטיסות שבהן השיבה נוסעים לארצם. לדברי החברה, היא מחפשת דרכים להגדיל את האשראי שלה. עדיין לא ידוע מתי תשוב להפעיל טיסות על פי לוח זמנים מתוכנן מראש, והדבר תלוי בהגבלות שמטילות הממשלות כמו גם בביקוש – לפי הצהרה שפירסמה הבוקר.  מניית החברה שנסחרת בלונדון יורדת בכ-6%.

לגבי מדיניות ההחזרים, נמסר מהחברה כי לקוחות בטיסות שבוטלו יכולים לעבור לטיסה חלופית ללא עלות או לקבל שובר עבור שווי ההזמנה שלהם באופן מקוון או לתבוע החזר דרך שירות הלקוחות. עם זאת, בחברה הזהירו כי ייתכנו בעיות בשירות הלקוחות בשל עומס. "זמני ההמתנה ארוכים מהממוצע, ולכן ברצוננו להודות ללקוחות על סבלנותם ולהבטיח להם כי הזכאות תהיה שמינה זמן רב לאחר ביטול הטיסה". 

ברחבי העולם

החברה אומרת כי טיסות אלה הסתיימו אתמול, וכעת כל המטוסים שלה על הקרקע. היא הגיעה להסכם עם דיילי האוויר שלה, שיקבלו 80% משכרם בהתאם לתוכנית של ממשלת בריטניה. החברה הוסיפה כי היא מחפשת דרכים להגדיל את הנזילות שלה, וכי יש לה מאזן חזק ואין לה תשלומי חובות עד 2022.

"אנחנו בדיונים מתמשכים להשגת אשראי עם גורמים שרואים כמה המאזן שלנו חזק וגם המודל העסקי", לדברי החברה.

יוהאן לונדגרן, מנכ"ל איזיג'ט, אמר: "אני גאה מאוד בעובדי החברה, שנתנו את המיטב שביכולתם בזמן כה מאתגר, ובהם אנשי צוות רבים שהתנדבו להפעיל טיסות הצלה כדי להחזיר את לקוחותינו הביתה. אנו פועלים ללא לאות כדי להבטיח שאיזיג'ט תמשיך להיות בעמדה טובה כדי להתגבר על משבר קורונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker