בצל הקורונה: הממשלה נחלצת לעזרת העצמאים בבריטניה; יקבלו 80% מהכנסתם

הסכום שיקבלו ייקבע לפי ההכנסה החודשית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות עד לתקרה של 2,500 ליש"ט ■ הסיוע יימשך לפחות שלושה חודשים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בוריס ג'ונסון
צילום: AFP

בריטניה הציגה חבילת סיוע לעצמאים בממלכה, במסגרת מלחמתה במשבר הכלכלי שהמיטה מגפת וירוס הקורונה. שר האוצר של בריטניה, רישי סונאק, הציג היום את התוכנית שנועדה לסייע לעובדים שאינם מכוסים על ידי חבילת הסיוע לשכירים שחשף בשבוע שעבר.

לפי התוכנית החדשה, עצמאים בבריטניה יקבלו 80% מהכנסתם החודשית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות, עד לתקרה של 2,500 ליש"ט (3,000 דולר) בחודש. התוכנית תימשך לפחות שלושה חודשים, אמר סואנק בעת הצגתה.

שר האוצר ציין כי היקף הסיוע לעצמאים יהיה שווה ערך לסיוע לשכירים, ואמר כי זכאים לסיוע אנשים שמקור פרנסתם העיקרי הוא פעילות עסקית עצמאית. התוכנית תכסה 95% מהעצמאים בבריטניה, אמר סונאק. העצמאים יקבלו את התשלומים הראשונים עד יוני, הוסיף.

"אתם לא נשכחתם. לא נשאיר אתכם מאחור. כולנו נעמוד יחדיו", אמר סונאק בעת הצגת תוכנית הסיוע לעצמאים. "מה שעשינו ייזכר לדעתי כאחת ההתערבויות הכלכליות המשמעותיות ביותר בתולדות בריטניה, ומצד כל ממשלה בכל מקום אחר בעולם".

"התוכנית הוגנת וממוקדת באלה שזקוקים לה ביותר", הוסיף. "היא מספקת תמיכה חסרת תקדים".

בשבוע שעבר הודיעה בריטניה כי תשלם את שכרם של מיליוני שכירים כדי למנוע את פיטוריהם. סונאק אמר בעת ההודעה על הצעדים לפני שבוע, כי הממשלה תממן מענקים של עד 80% ממשכורת העובדים הבטלים ממעשה, בתנאי שמעסיקיהם לא יפטרו אותם בזמן המשבר. התשלומים יסתכמו עד 2,500 ליש"ט (2,900 דולר) בחודש, מעט מעל לשכר החציוני בבריטניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker