בזוס ומנכ"לים גדולים בוול סטריט מכרו מניות בדיוק בזמן

בין פברואר למארס מכרו מנכ"לים מניות של החברות שלהם בשווי 9.2 מיליארד דולר ■ כך נחסך להם הפסד של 1.9 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס
מנכ"ל אמזון ג'ף בזוסצילום: Mike Blake / REUTERS

מנכ"לים בכירים בחברות אמריקאיות ציבוריות מכרו מניות של החברות שלהם בשווי 9.2 מיליארד דולר בין תחילת פברואר לסוף השבוע שעבר - כך עולה מניתוח של "וול סטריט ג'ורנל".

על פי הניתוח, באמצעות המכירה הצליחו המנכ"לים – רבים מהם בתעשיית הפיננסים – להימנע מהפסדים אפשריים בשווי 1.9 מיליארד דולר. מדד S&P 500 נפל בכ-30% מהשיא ב-19 בפברואר עד לסגירת יום המסחר ב-20 במארס.

העיתון בדק יותר מ-4,000 מסמכים רגולטוריים הקשורים למכירות של מניות בין ה-1 בפברואר ל-19 במארס על ידי מנכ"לים של חברות שנסחרות בארה"ב. ההערכה של ההפסדים שנחסכו מהם באמצעות המכירה מבוססת על שינויים בשווי של כל אחת מהמניות בין תאריך מכירתה ל-20 במארס.

המוכר הגדול ביותר היה מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, שמכר בסך הכל מניות בשווי 3.4 מיליארד דולר בשבוע הראשון של פברואר, קצת לפני ששוק המניות הגיע לשיא - מה שאיפשר לו להימנע מהפסדים על הנייר בסך כ-317 מיליון דולר, אם היה ממשיך להחזיק במניות גם אחרי ה-20 במארס.

על פי המסמכים הרגולטוריים, המכירה מהווה 3% מכלל אחזקות בזוס באמזון. הוא מכר את אותה כמות של מניות בשבוע הראשון של פברואר כפי שמכר במהלך 12 החודשים האחרונים. אמזון לא הגיבה לדיווח.

העיתון לא מרמז על כך שהמנכ"לים מכרו את המניות על בסיס מידע פנימי. שוק המניות הגיע לשיא בפברואר, ומנכ"לים בדרך כלל מוכרים מניות מוקדם בשנה בשביל מטרות מס. אולם על פי ניתוח של מסמכים רגולטוריים ונתונים של S&P גלובל מרקט אינטליג'נס - כמות המניות שמכרו המנכ"לים עלתה בשליש לעומת תקופות מקבילות בשנתיים הקודמות.

למעט בזוס, יותר מ-150 מנכ"לים מכרו כל אחד מניות בשווי מיליון דולר לפחות בפברואר ובמארס, לאחר שלא מכרו כלל מניות ב-12 החודשים הקודמים. מנכ"לי וול סטריט היו בין המוכרים הגדולים. לורנס פינק, מנכ"ל בלקרוק, מכר מניות של החברה שלו בשווי 25 מיליון דולר; מארק אוגלה, מנכ"ל IHS מרקיט, מכר מניות בשווי 47 מיליון דולר.

דובר IHS מרקיט אמר כי המניות נמכרו כחלק מתוכנית קיימת. דובר של בלקרוק אמר כי המכירה של פינק היתה אחוז קטן מהאחזקות שלו, וכי מכר מניות בשווי 18 מיליון דולר בערך באותו זמן בשנה שעברה.

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker