החברה שמודה בהריגה כדי לצאת מפשיטת רגל

חברת התשתיות הגדולה בקליפורניה הודיעה אתמול כי הסכימה להודות באשמת הריגה שלא בזדון בקשר לשריפה הקטלנית במדינה, קמפ פייר, שאירעה ב-2018

ניו יורק טיימס
איוון פן ופיטר אייויס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שריפה
האם זהו העתיד שמכונת הכביסה מייעדת לי?צילום: Noah Berger/אי־פי

חברת התשתיות הגדולה בקליפורניה, פסיפיק גז אנד אלקטריק (PG&E), הודיעה אתמול (ב') כי הסכימה להודות באשמת הריגה שלא בזדון בשריפה הקטלנית במדינה, קמפ פייר.

הרגולטורים של קליפורניה קבעו בשנה שעברה כי הציוד של PG&E גרם לשריפה שהתפשטה ב-2018 את העיר פרדייס והרגה 85 איש. החברה הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל בשנה שעברה, לאחר שהוגשו נגדה תביעות בסך מיליארדי דולרים.

הסכם הטיעון, שנחתם עם התובע המחוזי במחוז שבו קרתה השריפה, הגיע לאחר הודעה ביום שישי, שלפיה המושל גווין ניוסום מוכן לאשר את תוכנית החברה לצאת מפשיטת רגל. במסגרת התוכנית, קורבנות השריפה הסכימו לקבל תשלום בסך 13.5 מיליארד דולר.

"האישומים מבליטים את המציאות של כל מה שאבד", אמר ביל ג'ונסון, מנכ"ל PG&E, בהצהרה. "אנחנו מקווים שהקבלה של האישומים תעזור להביא ודאות בדרך קדימה, כדי שנוכל לשלם לקורבנות במהירות ובצורה הוגנת". החברה גם תשלם 500 אלף דולר למשרד התובע המחוזי כדי לכסות על עלות החקירה.

הסכם הטיעון צריך לקבל את אישור בית המשפט של מדינת קליפורניה, שאמור לדון בכך ב-24 באפריל, ובבית המשפט לפשיטות רגל. במסגרת ההסכם, משרד התובע המחוזי יקבל מידע לגבי מדיניות הבטיחות של החברה ממפקח פדרלי שימונה במיוחד, למשך השנתיים הקרובות. על פי ההסכם, החברה לא תשלם דיווידנדים לבעלי המניות במשך שלוש שנים.

ההסכם יכסה תביעות בגין חלק מהשריפות הקשות ביותר שהתרחשו בצפון קליפורניה, ובהן השריפות ב-2017 והשריפה הגדולה ב-2018. השריפה ב-2015, שכונתה "שריפת ספינת רפאים" ושריפה נוספת ב-2017 גם נכללות בהסכם, אף שחברת התשתיות אינה מודה בגרימת שריפות אלו.

קליפורניה איימה להלאים את החברה אם היא לא תגיע להסכם עם הנושים והקורבנות. ההסכם מגיע לאחר שמחוקקים במדינה תקפו את PG&E, בעקבות החלטתה לבצע הפסקות חשמל יזומות בחלקים גדולים מקליפורניה כדי למנוע שריפות יער.

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker