הורדת ריבית שנייה תוך שבוע בבריטניה; רכישות האג"ח הוגדלו ל-750 מיליארד דולר

בנק אוף אינגלנד הפחית את הריבית בבריטניה מ-0.25% ל-0.1% בניסיון לצמצם את הנזק הכלכלי שנגרם עקב התפשטות נגיף הקורונה ■ הליש"ט מתאוששת משפל של 35 שנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מתגוננים מפני קורונה ליד לונדון איי
מתגוננים מפני קורונה ליד לונדון אייצילום: AFP

הבנק המרכזי של בריטניה הודיע היום על הפחתת הריבית בממלכה, זו הפעם השנייה בתוך שמונה ימים, והרחיב את תוכנית רכישות האג"ח שלו בניסיון לצמצם את הנזק הכלכלי כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה.

ועדת המדיניות המוניטרית של בנק אוף אינגלנד הצביעה פה אחד בעד הפחתת הריבית בבריטניה מ-0.25% ל-0.1%, והגדלת תוכנית רכישות האג"ח של הבנק המרכזי ב-200 מיליארד ליש"ט נוספים להיקף כולל של 645 מיליארד ליש"ט (755 מיליארד דולר).

מרבית ההגדלה של רכישות האג"ח תהיה בקניית אג"ח ממשלתיות בריטיות - כך מסר בנק אוף אינגלנד. ההחלטה התקבלה על רקע שלל תמריצים שעליהם הודיעו החודש בנקים מרכזיים וממשלות ברחבי העולם.

"התפשטות COVID-19 והצעדים הננקטים כדי לבלום את התפשטות הווירוס יגרמו לזעזוע כלכלי שעלול להיות חד וגדול, אולם אמור להיות זמני", נאמר בהודעת הבנק המרכזי.

הליש"ט מתחזקת כעת מול הדולר ב-0.9% לשער של 1.1721 דולר לליש"ט, לאחר שאתמול נפלה לרמתה הנמוכה ביותר מאז 1985 מול המטבע האמריקאי.

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בבריטניה מסתכם ב-2,644, לפי נתוני אוניברסיטת ג'ון הופקינס, ומספר המתים 104.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום