קרן פימקו: סיכוי גבוה למיתון טכני; התפשטות הקורונה תגיע לשיא בחודשיים הקרובים

היועץ הבכיר בקרן האג"ח מהגדולות בעולם, יואכים פלס, כתב ללקוחות: "הפגיעה הקשה ביותר בכלכלה עוד לפנינו" ■ עם זאת, הוא חזה כי המיתון יהיה קצר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים עוטים מסכות בניו יורק קורונה ארה"ב
לוגו בלומברג
בלומברג

ארה"ב ואירופה ניצבות מול "אפשרות ברורה" למיתון טכני במחצית הראשונה של 2020, בעקבות התערערות הביקוש וההיצע, והבריחה של המשקיעים אל עבר נכסים שנחשבים לבטוחים כתוצאה מהקורונה, לפי היועץ הבכיר יואכים פלס מפימקו. מיתון טכני מוגדר כשני רבעונים רצופים של צמיחה שלילית.

פלס, יועץ כלכלי גלובלי בכיר בקרן האג"ח מהגדולות בעולם, כתב ללקוחות כי "הפגיעה הקשה ביותר בכלכלה עוד לפנינו, והיא צפויה להגיע בחודשיים הקרובים". הוא גם הביע חשש מפני הצניחה בייצור הסיני והיחלשות שוק השירותים הקשורים לנסיעות.

השווקים בעולם עומדים בפני שבוע נוסף של תהפוכות, עם המשך התפשטות הווירוס וצניחת מחירי הנפט כתוצאה ממלחמת המחירים של סעודיה ורוסיה. הבורסה בארה"ב נמצאת כעת בתיקון, ובשבוע האחרון תשואות האג"ח האמריקאיות הגיעו לשפל של כל הזמנים.

פימקו אמרה עד לא מזמן כי הסיכוי למיתון ב-24 החודשים הקרובים עומד על 35%. כעת פלס מצטרף למספר גובר והולך של אנליסטים שמפרסמים אזהרות בנוגע לחומרת המפולת שהשוק שרוי בה, כולל סקוט מינרד מקרן גוגנהיים, מייקל פרולי מג'יי.פי מורגן וכריס רופקי מבנק MUFG. "השמים נופלים", כתב אתמול רופקי. "צאו החוצה כל עוד אתם יכולים. הצרות של וול סטריט חייבות להכות לבסוף בעסקים בחוזקה. אני מוכן להתערב על כך".

יואכים פלסצילום: ללא קרדיט

פלס חזה שהמיתון יהיה קצר, בהתבסס על ההנחה שהתפרצות הווירוס תגיע לשיא  בחודשיים הקרובים. למרות שישנה אפשרות להתאוששות בחצי השני של השנה, "אנחנו מודאגים מסדקים אפשריים במחזור האשראי של ארה"ב בסביבה של תזרימי מזומנים מידלדלים בעולם העסקי - מה שעלול להצר את התנאים הפיננסיים ולהשפיע לבסוף על הכלכלה הריאלית", הוא הוסיף.

היועץ גם חזה כי הבנק הפדרלי יבצע הורדות נוספות בריבית. ישנה גם אפשרות שבחודשים הקרובים יתבצעו פעולות דומות לריכוך המדיניות המוניטרית גם מצד בנקים מרכזיים אחרים, כולל בנקים בשווקים מתעוררים. פלס גם חוזה כי ממשלות יבצעו הרחבות פיסקליות על מנת לתמוך בביקוש, ולעודד את הכלכלה.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker