"קורונה קוין": המטבע הדיגיטלי החדש שמאפשר להרוויח מהתפרצות הנגיף

מספר הטוקנים של קורונה קוין נקבע כגודל אוכלוסיית כדור ארץ, ובעקבות כל מקרה הידבקות בווירוס קורונה יוצא משימוש טוקן אחד ■ "מספר הטוקנים הולך ופוחת ולכן ערכם אמור לעלות לאורך זמן"

נמרוד הלפרן
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קורונה קוין
קורונה קויןצילום: coronatoken.org

מטבע דיגיטלי חדש מאפשר למשקיעים בו להגדיל את רווחיהם ככל שגדל מספר הנדבקים או המתים מהתפרצות וירוס קורונה. מטבע הקריפטו קורונה קוין (CoronaCoin) מבוסס על מבנה שבו מספר הטוקנים הזמינים למשקיעים יילך ויפחת - ולכן ערכם צפוי לטפס - ככל שהנגיף יתפשט בעולם, לפי אתר האינטרנט של המטבע.

המספר הראשוני של מטבעות קורונה קוין נקבע ל-7,604,953,650 - גודל אוכלוסיית כדור הארץ. "ככל שמספר הנדבקים והמתים מהווירוס יגדל, כך יצומצם ידנית מספר הטוקנים שיעודכן מדי 48 שעות", נכתב באתר של קורונה קוין. "על כל מקרה הידבקות, יישרף טוקן אחד".

נכון לסוף השבוע, נשרפו - כלומר הוצאו משימוש - 85,366 טוקנים של קורונה קוין. "העובדה שמספר הטוקנים הולך ופוחת ככל שחולף הזמן, משמעותה כי הוא דפלציוני וערכו אמור לעלות לאורך זמן", נכתב באתר. "ההיצע אף הוא לא ניתן לשינוי, ולכן לא ייווצר מעולם אף מטבע קורונה קוין חדש".

יוצרי מטבע הקריפטו, שהושק רשמית בפוסט באתר רדיט, מנסים לשווק אותו גם בתור אמצעי לסייע במאבק בנגיף, ובאתר קורונה קוין נכתב כי כ-20% מהמטבעות יוקצו למימון תרומות חודשיות לארגון הצלב האדום.

"ישנם אנשים שמהמרים כי חלק גדול מההיצע יישרף בשל התפשטות הנגיף, אז הם משקיעים בו", אמר סאני קמפ, משתמש שהזדהה בתור אחד ממפתחי קורונה קוין, בראיון באמצעות אפליקציית טלגרם לסוכנות הידיעות רויטרס. קמפ סיפר כי צוות קורונה קוין כלל במקור שבעה מפתחים וכי מפתחים נוספים הצטרפו מאז. הוא סירב לחשוף את זהותם של האחרים, אולם אמר כי מרביתם מאירופה.

רשת הבלוקצ'יין של קורונה קוין מתעדת את התפשטות הנגיף, וניתן לקנות ולמכור את הטוקנים במספר בורסות מקוונות, כמו סאטורן-נטוורק (Saturn.Network), אמר קמפ.

נגיף הקורונה, ששמו הרשמי הוא SARS-CoV-2, התפרץ בראשונה בדצמבר בעיר ווהאן, בירת מחוז חוביי שבסין. הנגיף עלול לגרום למחלת ריאות קשה, במקרים מסוימים קטלנית, שקיבלה את השם COVID-19.

עד כה התפשט הנגיף לעשרות מדינות ברחבי העולם, אולם רוב הנדבקים בסין. מניין הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי העולם מגיע כעת ל-87 אלף, ומספר המתים עומד עתה על יותר מ-3,000.

התפשטותו המהירה של הנגיף גררה ירידות חדות בשוקי המניות בעולם בשבוע שעבר, כאשר המדדים המרכזיים בארה"ב ובאירופה רשמו את הנפילות השבועיות החדות ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי ב-2008.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker