גל ביטולים בינלאומי בעקבות הקורונה: בוטלה תערוכת הרכב החשובה בעולם בז'נווה

ממשלת שווייץ אסרה לקיים אירועים עם יותר מ-1,000 איש ■ תערוכת הרכב מצטרפת לאירועים נוספים שבוטלו באחרונה, בהם תערוכת הסלולר בברצלונה, כנס מפתחים של פייסבוק וכנס התיירות בברלין

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההכנות לתערוכת ז'נווה לפני ביטולה
ההכנות לתערוכת ז'נווה לפני ביטולהצילום: PIERRE ALBOUY/רויטרס

ביום שני היתה אמורה להיפתח תערוכת ז'נווה – תערוכת הרכב החשובה בעולם שצפויה היתה להיות גדולה במיוחד לרגל חגיגות ה-90 להיווסדה. ביום שישי, שלושה ימים בלבד לפני פתיחת השערים לעיתונאים ושישה ימים לפני הפתיחה לקהל הרחב, הודיעו מארגני התערוכה על ביטולה, בעקבות נגיף הקורונה.

"המהדורה ה-90 של תערוכת הרכב הבינלאומית בז'נווה, שהיתה אמורה להיפתח לתקשורת ב-2 במארס ולקהל הרחב ב-15-5 במארס, לא תתקיים בסופו של דבר", כתבו מארגני התערוכה בסוף השבוע. "זה קורה בגלל צו מניעה שהוציאה המועצה הפדרלית (של שווייץ), שאוסר על קיום אירועים עם יותר מ-1,000 משתתפים עד 15 במארס".

תערוכת הרכב בוטלה לאחר שבוטלו אירועים וכנסים גדולים בעולם, בהם תערוכת הסלולר בברצלונה, כנס מפתחים של פייסבוק וכנס התיירות בברלין. בנוסף, ביפן חוששים מביטול האולימפיאדה שאמורה להיערך בקיץ, אם יימשך משבר הקורונה.

מלבד תערוכת ז'נווה, משבר הקורונה משפיע על תעשיית הרכב באופן משמעותי. בסין, שוק הרכב הגדול בעולם, שבו נמכרו ב-2019 כ-21.5 מיליון כלי רכב, נרשמה בינואר צניחה של 18% במכירות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. קיומו של הסגר על מחוזות רבים בסין הוביל להשבתת מפעלים והפעילות המסחרית במחצית השנייה של החודש, ואנליסטים חוששים משיתוק כמעט מוחלט במכירות כלי רכב חדשים בסין בפברואר. במחצית הראשונה של פברואר נרשמה צניחה של 92% במכירות כלי רכב חדשים. בשל הירידה במכירות בסין, צנחה מניית טסלה בשבוע שעבר בכ-26%. בנוסף, גם תערוכת הרכב הבינלאומית שהיתה אמורה להיערך בבייג'ין באפריל – בוטלה.

תעשיית הרכב מאטה

במקומות נוספים בעולם נרשמת האטה במכירות ובייצור של כלי רכב. מספר יצרניות רכב נאלצות לסגור לסירוגין מפעלים במדינות שונות, בגלל שאין במפעלים רכיבים המיוצרים בסין ודרושים לייצור, וזאת בנוסף להשבתה של מפעלי הרכב בסין עצמה של יצרניות כמו רנו, ניסאן, פולקסווגן והונדה. בנוסף, האי-ודאות הכלכלית סביב התפרצות נגיף הקורונה גורמת לרבים לעכב הוצאות גדולות כמו רכישת כלי רכב חדשים.

חברת דירוג האשראי והייעוץ מודי'ס הורידה בשבוע שעבר את תחזית מכירת כלי הרכב ל-2020 בגלל השפעת נגיף הקורונה. החברה צופה שמכירות כלי הרכב החדשים בעולם ירדו השנה ב-2.5% ל-88 מיליון מכוניות. בתחזית הקודמת צפתה החברה ירידה של 0.9% בלבד במכירות בעולם. לפי מוד'יס, הירידה תתבטא בשלושת שוקי הרכב הגדולים בעולם. בסין צפויה להירשם ירידה שנתית של 2.9%, במערב אירופה צפויה ירידה של 4% ובארה"ב ירידה של 1.2% במכירות של מכוניות חדשות.

ואולם תיתכן ירידה חדה יותר אם מדינות העולם לא יצליחו להשתלט על התפרצות הנגיף. ההנחה במודי'ס היא שהשיבושים יימשכו עד לסוף הרבעון הראשון של 2020, וזה "יאפשר את המשך הפעילות הכלכלית הסדירה ברבעון השני".

יצרניות הרכב מנסות להתגבר על המשבר, וחלקן הגבירו את מאמצי השיווק והמכירה של מכוניות חדשות בסין באינטרנט. ג'ילי - יצרנית הרכב הגדולה בסין - מציעה נסיעות מבחן במכוניות שלה ללא צורך בביקור באולמות התצוגה. המכונית תגיע עד לבית הלקוח, תחוטא, ותיאסף מבית הלקוח עם סיום הנסיעה. מספר יצרניות רכב בסין שבות בהדרגה לפעילות, ומדווחות על חיטוי יסודי של המפעלים ועל חלוקת מסכות ואמצעי מיגון לעובדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker