היום שאחרי הקורונה: "כלכלת סין תתאושש ותצמח ב-15% ברבעון השני"

הכלכלן הגלובלי של ג'י.פי מורגן בראיון לערוץ CNBC: הכלכלה השנייה בגודלה בעולם אמנם חזויה להתכווץ ב-4% ברבעון הנוכחי, אך תצא ממשבר התפרצות הנגיף חזקה יותר מאי-פעם

סוכנויות הידיעות
דרקון
צילום: Pixattitude | Dreamstime.com

סין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, תתאושש ממשבר התפרצות נגיף הקורונה ותצא ממנו חזקה יותר מאי-פעם, העריך הכלכלן הגלובלי של בנק ג'י.פי מורגן צ'ייס, ג'וזף לפטון.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של סין צפוי להתכווץ ברבעון הנוכחי ב-4% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, לאחר שהתפרצות הווירוס החדש, ששמו הרשמי הוא SARS-CoV-2, השביתה את מרבית הפעילות הכלכלית במדינה, אמר לפטון אתמול בראיון לתוכנית Squawk Box בערוץ CNBC.

עם זאת, הכלכלה צפויה להתאושש בחדות ברבעון השני של 2020 והתוצר יזנק ב-15% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, העריך לפטון.

"אם מתרחשת התאוששות, אפילו אם הרמה עדיין נמוכה ב-30% מהמקור, אם קודם לכן כבר נפלה ב-50%, אז זו התאוששות של 20% שמתחילה להשפיע על הצמיחה לא רק ברבעון השני אלא אפילו בשלהי הרבעון הראשון", הסביר הכלכלן.

"העניין הוא לא רק להתמקד בדברים שעדיין חלשים, אלא לראות איפה נמצאת התחתית והאם אנחנו מתחילים לעשות את דרכינו מעלה שוב?", אמר לפטון. הכלכלן העריך גם כי תמריצים מוגברים של הבנק המרכזי של סין יסייעו אף הם להתאוששות הכלכלית.

נגיף הקורונה התפרץ לראשונה בדצמבר בעיר ווהאן, בירת מחוז חוביי שבסין, ומאז התפשט לעשרות מדינות ברחבי העולם.

מניין הנדבקים בנגיף - שעלול לגרום למחלת ריאות קשה, במקרים מסוימים קטלנית, שקיבלה את השם COVID-19 - מסתכם ביותר מ-82 אלף ברחבי העולם, מהם יותר מ-78 אלף בסין. עד כה, יותר מ-32 אלף החלימו מהנגיף, ויותר מ-2,800 מתו כתוצאה מההדבקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker