במטוס גילו חולה קורונה – איך מנקים אותו אחר כך?

חברות התעופה בעולם מנסות לשכנע את הנוסעים שבטוח להשתמש במטוסים שלהן - ומחמירות את נוהלי ניקיון וחיטוי המטוסים שלהן

לוגו בלומברג
בלומברג
מסיימים לחטא מטוס של ויאטנם איירליינס
מסיימים לחטא מטוס של ויאטנם איירליינסצילום: ATHIT PERAWONGMETHA/רויטר

חברות תעופה משתמשות בחומרים המחטאים החזקים ביותר כדי להיפטר מווירוס הקורונה במטוסים. חברות התעופה קוואנטס, קוריאן איירליינס וסינגפור איירליינס היו בין חברות התעופה שסייעו בפינוי אנשים ממוקדי התפרצות הקורונה מהעיר ווהאן ומספינת הקרוז ביפן. החברות הגבירו את משטרי הניקוי של המטוסים כדי שיוכלו להבטיח שהמטוסים שהשתתפו בפינוי אכן בטוחים - וניתן להשיבם לשימוש מסחרי.

תקנות הניקוי הזריזות, שכוללות שאיבת אבק וניקוי במגבונים, נהפכו לסטריליזציה ברמות של בתי חולים, תוך כדי שימוש במוצרים שיכולים להשמיד מחלות מין וחיידקי-על עמידים לאנטיביוטיקה. איך עושים את זה והאם קיים סיכון לנוסעים שעולים למטוסים האלה כשהם חוזרים לשירות? הנה כמה תשובות.

האם הקורונה יפגע בבחירות | האינטרסנטים

0:00
0:00

באילו חומרי ניקוי משתמשים?

ווירהקלין הוא חומר חיטוי בצבע ורוד, שמסוגל להרוג שורה של חיידקים ונגיפים
ווירהקלין. חומר חיטוי ורוד, שמסוגל להרוג שורה של חיידקים ונגיפים צילום: AGENCJA GAZETA/רויטרס

קוואנטס משתמשת בווירהקלין, חומר חיטוי בצבע ורוד וברח לימוני שמסוגל להרוג שורה של חיידקים ונגיפים כמו הפטיטיס בי והרפס - כך לפחות טוענת היצרנית ווייטליי. משטחים נגועים בדם או בזיעה צריכים להיות ספוגים בווירהקלין לא מדולל. מומלץ להשתמש בכפפות ובמגיני עיניים בזמן השימוש בחומר, אולם שהחברה טוענת שהוא אינו מוגדר כחומר מסוכן.

קוריאן אייר משתמשת בחומר MD-125, גרסה מדוללת של D-125 שמיוצר על ידי מיקרוג'ן ומשתמשים בו במערכות בריאות, אבל גם בחוות לגידול עופות. החברה טוענת שהחומר יעיל נגד 142 חיידקים ונגיפים כמו סלמונלה, שפעת העופות, HIV וחצבת.

מחטאים מטוס של היינאן איירליינס
מחטאים מטוס של היינאן איירליינסצילום: STRINGER/רויטרס

איך מנקים את המטוסים?

קוואנטס השתמשה באותו מטוס מדגם בואינג 747 בשתי הטיסות מווהאן ובטיסה נוספת מטוקיו לאוסטרליה. המטוס נוקה במשך 36 שעות. החברה אמרה שכריות, שמיכות, מגזינים ואוזניות נזרקו לפח. תא הנוסעים רוסס פעמיים בחומר מחטא והגיע לכל המושבים, הרצפה, משענות היד, המגשים, תאי האחסון העליונים, תאים קטנים וקירות המטוס. בשלב השני ניגבו את תא הנוסעים. מסנני האוויר של המטוס, שדומים לאלה שמשתמשים בהם בחדרי ניתוח, הוחלפו. השבוע הוחזר המטוס למסלול סידני-סנטיאגו.

קוריאן אייר השתמשה בבואינג 747 בשתי טיסות מווהאן, ובאיירבוס A330 בטיסה שלישית מהעיר. בנוסף לריסוס וניגוב המטוס, צוותי הניקיון החליפו את הכיסוי של המושבים ואת הווילונות שמפרידים בין חלקי המטוס, וחיטאו גם את תא המטען. המטוסים הורשו לחזור לשימוש רק לאחר שהתקבל אישור של המרכז הקוריאני למניעת מחלות.

סקוט, חברת הלואו-קוסט שנמצאת בבעלות סינגפור איירליינס, ריססה בתאי הנוסעים עננה של "חומר חיטוי תעשייתי".

הם מחטאים גם נוסעים
הם מחטאים גם נוסעיםצילום: AFP

מה יהיה בעתיד?

ואולם, ייתכן שאפשר לחטא את המטוסים ללא שימוש בכימיקלים. ACT גלובל, חברה שמשווקת מערכות ניקוי, שנמצאות בשימוש בבתי מלון ובספינות קרוזים, פיתחה מערכת שמאפשרת לתאי הנוסעים במטוסים לנקות את עצמם. כשהציפוי השקוף של המערכת נחשף לאור, מתרחשת תגובה פוטו-קטליטית שהורגת מיקרובים ומטהרת את האוויר. בחברה אומרים כי המוצר נמצא יעיל נגד וירוס קורונה.

מחטאים גם את תא הטייס
מחטאים גם את תא הטייסצילום: KHAM/רויטרס

מה עושים עכשיו?

חברות תעופה רבות החמירו את נוהלי הניקיון השגרתיים שלהן כדי לצמצם את אפשרויות ההדבקה.

סינגפור איירליינס לא מחלקת יותר מגבות ידיים מחוממות, ואספה את המגזינים שנמצאים דרך קבע בכיסי המושבים. אחרי כל טיסה החברה מחטאת את מגשי האוכל ואת המסכים ומחליפה את כל האוזניות, כיסויי משענת הראש, ציפיות ושמיכות. החברה אמרה שמסנני האוויר במטוסים דומים בפעולתם למסננים בחדרי ניתוח בבית חולים.

חיטוי של מטוס ששב מסין
חיטוי של מטוס ששב מסיןצילום: Photographer: Patipat Janthong/B

קתאי פסיפיק, חברת התעופה מחוץ לסין שנפגעה ככל הנראה באופן הקשה ביותר מהמשבר, אומרת שהיא מחטאת את תאי הנוסעים ואת כל המשטחים בהם אחרי כל טיסה. בכל מטוס שבו התגלה ששהה נוסע עם קורונה, מנוקה ומחוטא מחדש. מגבות, כריות, שמיכות ומגזינים לא מחולקים יותר בטיסות מסין, ובוטלו מכירות הדיוטי פרי בטיסות. גם קוריאן אייר לא מחלקת יותר שמיכות וכריות בטיסות לסין, הונג קונג, טייוואן ומונגוליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker