לוגו בלומברג
בלומברג

39 תובעים כלליים בארה"ב הודיעו היום (ג') על חקירה משותפת של ג'ול לאבס, יצרנית הסיגריות האלקטרוניות. במוקד הבדיקה נמצאת השאלה אם החברה האמריקאית משווקת את מוצרי הניקוטין שלה לילדים.

בהצהרה משותפת של 39 המדינות נמסר כי החקירה תבחן גם את טענות ג'ול שהניקוטין שנמצא במוצריה מסייע למעשנים ותיקים להיגמל מעישון. המדינות שמובילות את התביעה הן קונטיקט, פלורידה, נבאדה, אורגון וטקסס.

קואליציה דומה של מדינות הודיעה על חקירה של שיווק אופיואידים ב-2017. מרבית המדינות – לצד אלפי רשויות מקומיות – הגישו תביעות נגד יצרניות ומפיצות אופיואידים, שצפויות לשלם מיליארדי דולרים כדי להסדיר את התביעות.

ג'ול נתונה תחת ביקורת לאחר שנרשמה צמיחה בכמות המעשנים באידוי בקרב בני נוער, והתפרצות של מחלת ריאות בקרב אלפים שנמצאה קשורה ל-THC - חומר שנמצא בסיגריות אלקטרוניות.

סיגריות אלקטרוניות של ג'ולצילום: עופר וקנין

התובעת הכללית של פלורידה, אשלי מודי, אמרה כי "בתור התובעת הכללית של מדינת פלורידה ואמא, איני יכולה לשבת בצד בזמן שהמגפה הזאת מתחזקת, והדור הבא מתמכר לניקוטין". התובע הכללי של קונטיקט, ויליאם טונג, הוסיף כי "איני יודע לאן החקירה תוביל, אך אנו מוכנים לנקוט בצעד חזק יחד עם שאר המדינות כדי להגן על בריאות הציבור". 

החקירה מגיעה בתקופה קריטית בעבור ג'ול, שמנסה לזכות באישור של מינהל המזון והתרופות (FDA ) למוצר שלה. דוברות ג'ול לא הגיבה לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker