שמים ריקים מעל סין: כך נראית המגפה ברדאר של מטוסי הנוסעים

בהלת וירוס קורונה גרמה לביטול של 86 אלף טיסות פנימיות ובינלאומיות בסין, וחברות התעופה מדווחות על ירידה במספר הנוסעים

סוכנויות הידיעות
עובדת בשדה התעופה בשנחאי ב-27 בינואר
עובדת בשדה התעופה בשנחאי ב-27 בינוארצילום: ALY SONG/רויטרס

מתחילת השנה נרשמה ירידה של 80% בתנועת המטוסים בשדות התעופה הגדולים בסין. חברות התעופה הגדולות במדינה מפרסמות מספרים הממחישים את עומק הפגיעה שספגו, כתוצאה מבהלת נגיף הקורונה.

לפי נתונים באתר flightradar24, נרשמה ירידה חדה בתנועת המטוסים בשדות התעופה הגדולים בסין החל בשבוע השלישי של ינואר – אז הודיעו הרשויות בסין באופן רשמי על הגבלות תנועה בניסיון לעצור את התפשטות הקורונה. בשבוע הראשון של פברואר נרשמה התאוששות קלה, אך עדיין מדובר בירידה משמעותית לעומת פברואר 2019. כך, ב-21 בינואר המריאו 10,522 מ-25 שדות התעופה הגדולים בסין; וב-11 בפברואר המריאו רק 2,123 טיסות.

בשדות התעופה בבייג'ין ובגואנז'ו נרשמה ירידה של 80% בתנועת המטוסים ובשנחאי נרשמה ירידה של 70% בתנועה, לאחר שרוב חברות התעופה הגדולות בעולם ביטלו את הקווים שלהן לסין לפחות עד סוף מארס. לפי הערכות של חברת הייעוץ בתחום התעופה סיריום, כ-86 אלף טיסות פנימיות ובינלאומיות בוטלו בסין מאז תחילת עוצר הטיסות.

אף שחברות התעופה הסיניות פעלו לכאורה ללא תחרות זרה, הן ספגו ירידה במספר הנוסעים, כפי שדיווחו שלוש חברות התעופה הגדולות במדינה לבורסה בהונג קונג. אייר צ'יינה דיווחה על ירידה של 2.9% במספר הנוסעים בינואר 2020 לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה; צ'יינה סאות'רן איירליינס דיווחה על ירידה של 4.6% בינואר; וצ'יינה איסטרן אייליינס דיווחה על ירידה של 5.4%. הנתונים מתייחסים כאמור לינואר, שבתחילתו בהלת הקורונה עוד לא פגעה בתעבורה האווירית במדינה.

גם קתאי פסיפיק, חברת התעופה מהונג קונג, פירסמה היום אזהרת רווח ל-2020 בגלל הפגיעה בפעילות שלה כתוצאה מבהלת הקורונה. החברה אמרה כי היא קיצצה את הפעילות שלה ב-40% בפברואר ובמארס, אחרי שהיא נפגעה גם ככה ב-2019 מההפגנות בעיר המדינה שנמצאת בחסות סינית.

"המחצית הראשונה של 2020 היתה צפויה גם ככה להיות מאתגרת במיוחד מבחינה פיננסית", אמרה החברה. "כתוצאה מהירידה המשמעותית הנוספת בביקוש לטיסות והירידה בקיבולת הנוסעים כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה, התוצאות הפיננסיות במחצית הראשונה של 2020 יהיו נמוכות משמעותית מהתקופה המקבילה בשנה שעברה".

ביטולי הטיסות בסין החלו ב-23 בינואר, אחרי שהמשטר במדינה הודיע על סגר בווהאן. ואולם מסמכים שנחשפו בשבוע שעבר גילו שהממשל הסיני קיבל דיווחים על המגפה כבר ב-5 בינואר, ולא פעל באופן משמעותי למניעת ההידבקות. בשבת הודיע משרד התחבורה הסיני כי מספר הנוסעים בין 25 בינואר ל-14 בפברואר היה כרבע לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker