הבית הלבן שוקל להציע הטבות מס על השקעה במניות

ההצעה, חלק מקיצוצי מס רבים שנשקלים, תתייחס לחלק מההכנסה של משקי הבית כפטורה ממס למטרת השקעה שאינה חלק מתוכנית הפנסיה

סוכנויות הידיעות
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בבית הלבן בוושינגטון
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בבית הלבן בוושינגטוןצילום: AFP

הבית הלבן מחפש דרכים לתמרץ משקי בית בארה"ב כדי שישקיעו במניות ושוקל להציע הטבות מס על השקעה בהן, כך על פי ארבעה בכירי ממשל שמקורבים לנושא. ההצעה, כחלק מחבילה שכוללת קיצוצי מס שנבחנים, תתייחס לחלק מההכנסה של משקי הבית כפטורה ממס למטרת השקעה שאינה חלק מתוכנית הפנסיה.

כך למשל, משק בית שמשתכר 200 אלף דולר בשנה - יוכל להשקיע 10,000 דולר מכך בפטור ממס. "לא נקבע עדיין דבר אך דבר גם לא נשלל", אמר אחד הבכירים ל-CNBC.

לדברי לארי קודלו, היועץ הכלכלי הבכיר של הבית הלבן, המטרה היא ליצור חשבונות חסכונות אוניברסליים, שיוכלו לשלב חסכונות פרישה, חינוך ושירותי בריאות בכלי אחד. הרווחים שיצטברו בחיסכון הזה יהיו פטורים ממס. קודלו אמר כי התוכנית עשויה לכלול גם אג"ח.

בנוסף, ההבטחה של הנשיא דונלד טראמפ לקצץ שוב מסים - "Tax Cuts 2.0" - תיכנס לתוקף בספטמבר, כשהדיונים כעת בודקים אם לכלול קיצוץ של 10% למשלמי המסים בעלי הכנסה בינונית, כך אמר גורם בכיר בבית הלבן אתמול (ו').

"בפגישה בחדר הסגלגל, לפני כיומיים, הוא הסתכל עלי ואמר: 'בוא נצא בספטמבר עם התוכנית', אמר קודלו, ל"פוקס ביזנס". "נשמח לקצץ מסים ב-10% לבעלי הכנסה בינונית, ונשמח לחזק ולקבע כמה מקיצוצי המסים האחרים. זה יקרה בספטמבר".

ההצעה אמורה להוות משקל נגד לדמוקרטים, שמתכננים להעלות את המסים לעשירים אם ינצחו בבחירות 2020. המפלגה הרפובליקאית היתה נתונה לביקורת כי רפורמת המס שלה ב-2017 לא היתה מספיקה עבור האמריקאים הממוצעים. בין הרעיונות שנשקלים כעת גם קיצוץ של 15% למעמד הביניים, אם כי לא ברור כיצד. טראמפ העלה את האפשרות של קיצוץ מס שני במארס 2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker