"אני אהרוג את כולכם": שנתיים מאסר לנוסעת שהשתוללה וניסתה לפתוח דלת של מטוס במהלך טיסה

צוות המטוס והנוסעים נאלצו לרסן את הנוסעת ■ שני מטוסים של חיל האוויר הבריטי הוזנקו כדי ללוות את המטוס בחזרה ללונדון ■ אחד הנוסעים: "חשבתי שאני הולך למות"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
מטוס של איירבוס
מטוס של איירבוסצילום: Francois Mori/אי־פי

קלואי היינס, נוסעת שניסתה לפתוח את דלת מטוס הנוסעים באמצע טיסה בעודה צועקת "אני הולכת להרוג את כולכם", נידונה לשנתיים מאסר. צוות המטוס והנוסעים ריסנו אותה ושני מטוסי חיל האוויר הבריטי הוזנקו כדי ללוות את המטוס בחזרה לשדה התעופה לונדון סטנסטד.

הנוסעת השתוללה בטיסה של חברת התעופה Jet2 מלונדון לדלאמן טורקיה, ב-22 ביוני. היינס, בת 26, הודתה בסעיפי האישום שהוגשו נגדה, ובהם סיכון בטיחות הנוסעים ותקיפת צ'ארלי קומב, חבר בצוות הטיסה שאותו היא שרטה. 

מייקל קרימפ, התובע במשפט של היינס, סיפר כי היינס אמרה שהיא איבדה את ההכרה והיא לא זוכרת כלום מהאירוע, לאחר שעירבבה אלכוהול ותרופות. קרימפ סיפר במהלך המשפט כי היינס ניסתה לפתוח את דלת המטוס שעליו היו 206 נוסעים. אחד הנוסעים אמר למשטרה כי "פחדתי שהיא תצליח לפתוח את הדלת. חשבתי שאני הולך למות".

הנוסעת שתתה במהלך הטיסה, וברשותה נמצא בקבוק ג'ין חצי ריק. היינס אמרה כי היא שתתה אלכוהול גם בשדה התעופה. קרימפ הוסיף כי היינס לא יכולה היתה לפתוח את דלת המטוס, אך הנוסעים לא ידעו זאת. הסיכון לבטיחות הטיסה נבע מכך שכל צוות המטוס נאלץ להתעסק בריסון היינס ולא היה זמין לטיפול במקרי חירום אחרים או לקבל הוראות מהקברניט. התובע הוסיף כי מטוסי חיל האוויר הבריטי הוזנקו בטעות.

השופט צ'ארלס גרטוויק אמר בהחלטתו כי ללא מעשיה של היינס ההחלטה על הזנקת המטוסים לא היתה מתקבלת. היינס הורשעה בעבר בנהיגה בשכרות ובתקיפת עובדי שירותי חירום. אירועים אלה התרחשו 17 יום לפני הטיסה.

עורך דינה של היינס אמר כי היא אובחנה עם מחלת נפש ולא שתתה אלכוהול מאז התקרית. "היא לא היתה רק שיכורה, היא היתה חולה. היא מביעה חרטה ומתביישת במעשיה". הוא הוסיף כי היא מובטלת ואין לה חסכונות וכי היא הולכת למפגשים של אלכוהוליסטים אנונימיים ארבע פעמים בשבוע. היינס בכתה במשך הדיון וכאשר הובילו אותה לבית הסוהר.

לכתבה המלאה בגרדיאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker