המתחרה הגדולה ביותר של נטפליקס היא בכלל לא חברת סטרימינג

חברת המחקר נילסן מצאה כי האמריקאים עדיין מבלים זמן ניכר ביוטיוב ■ חברת ניתוח נתוני הצפייה בדקה את התפלגות הצפייה בסטרימינג ברבעון האחרון, ויוטיוב הגיעה במקום השני אחרי נטפליקס

לוגו בלומברג
בלומברג
נטפליקס
נטפליקסצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

המתחרה הגדולה ביותר של נטפליקס על תשומת ליבו של הצרכן האמריקאי אינה אמזון או הולו - אלא יוטיוב. כך עולה ממחקר של חברת המחקר נילסן, שמנתחת נתוני צפייה. נילסן מצאה כי האמריקאים בילו 19% מזמן הצפייה בטלוויזיה בשירותי סטרימינג ברבעון האחרון של 2019, לעומת 10% ברבעון המקביל ב-2018.

האמריקאים בילו 31% משעות הצפייה בסטרימינג בנטפליקס, 21% משעות הצפייה ביוטיוב, 12% בהולו, ו-8% באמזון, לפי נילסן. השליטה של נטפליקס במגזר הסטרימינג אינה מפתיעה, אך העובדה שהשירות של גוגל, שמבוסס על פרסומות, עדיין שולט בנתח ניכר ממגזר הסטרימינג היא די מרשימה, במיוחד על רקע ריבוי השירותים למנויים בתשלום שמספקים הפקות יוקרה לצרכנים. המחקר גם מעיד על מידת הפופולריות של שירות הווידאו של אמזון בארה"ב.

סטרימינג בארה"ב

בנוסף, במחקר מופיעים נתונים שיכולים לעודד את החברות שצפויות להצטרף לשירותי הסטרימינג, כמו שירות פיקוק של קומקאסט ו-HBO מקס של AT&T. נילסן מצאה כי 93% מהצרכנים האמריקאים מתכננים להגדיל את מספר שירותי הסטרימינג להם הם מנויים או לשמור על השירות הקיים. במלים אחרות, ייתכן כי השוק עדיין לא רווי. ואולם, הצרכנים אינם מעוניינים להוציא יותר מדי כסף. בתגובה לשאלה מה הדבר הכי חשוב לך בשירות הסטרימינג? ענו רוב הנשאלים – המחיר.

לכתבה המלאה בבלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום