בואינג 737 מקס חוזר לשמים - אבל רק לטיסות מבחן

בואינג ביצעה כמה טיסות ניסוי ל-737 מקס שקורקע בעקבות שתי התרסקויות קטלניות, והבהירה שעדיין לא מדובר בטיסות רישוי

סוכנויות הידיעות
בואינג 737 בוושינגטון
בואינג 737 בוושינגטוןצילום: Ted S. Warren / AP

מטוס בואינג 737 מקס חזר לשמים - לפחות לצורך טיסות מבחן שנערכו לו כחלק מהליכי האישור המחודשים לדגם שקורקע לפני כמעט שנה בעקבות שתי התרסקויות קטלניות. ואולם החברה עדיין אינה יכולה להגיד מתי הדגם הנמכר ביותר שלה יחזור לפעילות.

בהודעה מטעם בואינג נאמר כי ב-7 בפברואר "החלה סדרה של טיסות הנדסיות עם התוכנה המעודכנת". החברה התכוונה לתוכנת ניהול הזדקרות המטוס שגרמה להתרסקויות באתיופיה במארס 2019 ובאינדונזיה באוקטובר 2018.

"הטיסות הלא מסחריות האלה כשעליהן צוות מצומצם של בוחנים, יתרגלו טיסות ארוכות וקצרות, בתנאי מזג אוויר וגובה שונים שיסייעו לעמוד בתנאי המבחן הספציפיים של התוכנה המעודכנת. לא מדובר בטיסות רישוי", הבהירה בואינג.

בתוך כך, אתמול (ב') הודיעה בואינג כי ידרשו עוד "כמה רבעונים" עד שהמקס יקבל אישור ויחזור לפעילות. בכך הורידה מעצמה בואינג את הלחץ להחזרתו לפעילות של המטוס עוד שנה, אחרי שמוקדם יותר פורסמו הערכות שהמטוס יחזור לפעילות ביוני.

"אנחנו לא נלחיץ יותר מדי את המערכת", אמר רנדי טינסת, סגן נשיא בבואינג לענייני שיווק, בראיון שהעניק לבלומברג בזמן הסלון האווירי בסינגפור. הוא אמר שהחברה מעוניינת קודם כל להשיב לפעילות 400 מטוסים מהדגם שכבר נמסרו לחברות תעופה בעולם ועוד 300 מטוסים שיוצרו ומאוחסנים בחניוני החברה. "התהליך הזה ייקח כמה רבעונים", אמר.

ב-10 בינואר הפסיקה בואינג את ייצור ה-737 מקס, וחידוש הייצור צפוי להתחיל זמן קצר אחרי קבלת אישור הטיסה של המטוס. ואולם גם אם רשות התעופה הפדרלית (FAA) בארה"ב תאשר את החזרתו של הדגם לשירות, רגולטורים במקומות אחרים בעולם עשויים להקשות על בואינג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker