נדחתה בקשת אובר לעצור את חוק עובדי "כלכלת החלטורה"

בית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס קבע כי האינטרס הציבורי חשוב יותר מהנזק הכלכלי שייגרם לחברות מהצעת החוק ■ החוק יקשה על חברות לסווג עובדים כעובדי קבלן עצמאיים וייאלץ אותן להעלות את שכר העובדים ולשלם להם על זכויות סוציאליות

רויטרס
טינה בלון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות ההסעות אובר בארה"ב
שירות ההסעות אוברצילום: Seth Wenig/אי־פי

בית המשפט דחה אתמול (ב') את בקשת אובר ופוסטמטס, שירות המשלוחים המקוון, לחסום את חוק העבודה בקליפורניה, בטענה שההצעה פוגעת בחברות.

שופטת בית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס, דולי גי, אמרה כי בעוד שהחברות הוכיחו כי ייגרם להן נזק מהותי מכניסת החוק לתוקף, הסיכון עבור החברות פחות חשוב מהאינטרס הציבורי בקביעת שכר הולם ורגולציה לעובדים.

החלטת בית המשפט היא מכה לחברות "כלכלת החלטורה", שקיוו לעצור את החוק שיקשה עליהם לסווג את העובדים כעובדי קבלן עצמאיים. בעקבותיו, החברות ייאלצו לסווגם כעובדי חברה – מעמד שמקנה להם זכויות נוספות ומגדיל משמעותית את הוצאות החברות.

החלטת השופטת גי אינה מונעת מהחברות להגיש תביעה לבית המשפט. פוסטמטס מסרה כי ההחלטה של גי היתה פרוצדורלית, והחברה מתכוונת להגיש תביעה לחסימת הצעת החוק. אובר מסרה כי היא בודקת את החלטת השופטת ושוקלת אם לערער עליה. החברה כינתה את הצעת החוק "מוטה ופוליטית ביותר", בהתייחסה לכך שהמחוקקים העניקו יחס מועדף לקבוצה שרירותית של תעשיות.

החברות טענו בתביעה ב-2019 כי הצעת החוק אינה חוקתית ויוצאת בצורה לא הוגנת נגד אפליקציות ופלטפורמות דיגיטליות. חברות המפרות את החוק עשויות להיקנס, אך עד עתה לא היה ניסיון לאכוף את החוק.

החוק, שנכנס לתוקפו ב-1 בינואר, מכה בלב "כלכלת החלטורה" - המודל העסקי של חברות כמו אובר, לפיט, פוסטמטס, דור-דאש ואחרות, שמעסיקות 450 אלף עובדי קבלן לשירותים שונים שמוצעים באמצעות אפליקציות. המשקיעים עוקבים אחרי ההתפתחויות בקליפורניה, שכן לפי ההערכות, החברות יצטרכו להגדיל את ההוצאות ב-30% כדי לכסות את עלויות העובדים הנובעות מהחוק החדש.

אובר, ליפט וחברת משלוחי המזון דור-דאש השקיעו 90 מיליון דולר בהצעת חוק המתוכננת לנובמבר 2020, שתחריג אותן מהחוק הקיים.

לכתבה המלאה ברויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker