מנכ"ל אורורה פרש מתפקידו – חברת הקנאביס תספוג ירידת ערך של מיליארד דולר קנדי

יצרנית הקנאביס הקנדית מנסה לקצץ בהוצאות ותפטר 500 עובדים ■ רוב נכסי החברה שנפגעו, נמצאים בדנמרק ובדרום אפריקה ■ המניה צללה אמש ב-20% במסחר לאחר נעילת הבורסות בניו יורק

בלומברג
קריסטין אורם, אליסון מקנילי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אורורה הפורש טרי בות
מנכ"ל אורורה הפורש, טרי בותצילום: בלומברג

אורורה קנאביס, שמתקשה להתמודד עם המחסור במזומנים, הודיעה על פרישת המנכ"ל, פיטורי 500 עובדים וצמצום קווי האשראי שלה.

מניית החברה ירדה ב-20% במסחר לאחר נעילת הבורסות בניו יורק - וירדה ב-74% ב-12 החודשים האחרונים. 

טרי בות, שייסד את חברת המריחואנה ב-2013, יפרוש מתפקיד המנכ"ל אך יישאר דירקטור בחברה, יו"ר הדירקטוריון מייקל סינגר ימונה למנכ"ל זמני.

אורורה תפטר 500 עובדים, מתוכם 25% במשרות תאגידיות. המטרה היא להוריד את הוצאות החברה על מכירות, ניהול והוצאות כלליות לרמה של 54-40 מיליון דולר קנדי ברבעון – נמוך משמעותית מהרמה הנוכחית.

החברה דיווחה כי הבנקים הורידו את קווי האשראי שלה מ-360 מיליון דולר קנדי ל-141.5 מיליון דולר לקנדי והיא תצטרך לשמור על נזילות של 35 מיליון דולר קנדי. החברה הסירה אמות מידה פיננסיות - שאנליסטים הזהירו כי לא תוכל לעמוד בהם - שדורשות ממנה להגיע לרמה מסוימת של רווחיות עד הרבעון הראשון של שנת הכספים 2021.

אורורה מסרה כי היא צופה ירידת ערך של 750-740 מיליון דולר קנדי בגין מוניטין וירידת ערך של 225 מיליון דולר על נכסיה. רוב נכסי החברה שנפגעו, נמצאים בדנמרק ובדרום אפריקה, כך אמר גלן איבוט, סמנכ"ל הכספים של החברה.

לחברה יש 345 מיליון דולר באג"ח להמרה שמועד פדיונם הוא בפברואר 2024 ונסחרות בתשואה של 20%, לפי נתוני בלומברג. נכון להיום, לחברה יש יכולת להחזיר 200 מיליון דולר קנדי. לחברה מצבור מזומנים של 156 מיליון דולר נכון ל-31 בדצמבר.

אורורה פרסמה גם נתונים ראשונים לרבעון שהסתיים ב-31 בדצמבר. אורורה צופה הכנסות של 54-50 מיליון דולר מקנאביס. תחזיות הכלכלנים היו להכנסות של 79 מיליון דולר. החברה תפרסם את דו"חותיה המלאים ב-13 בפברואר.

"אני מצפה להיכנס לתפקיד המנכ"ל ולהוציא לפועל את התוכניות שלנו לטווח קצר, שכוללות צמצום הוצאות ההון, בנייה מחדש של מבנה הוצאות החברה, וגישה שמרנית יותר וממוקדת מטרה של הקצאות ההון", מסר יו"ר הדיקטוריון והמנכ"ל הזמני, סינגר.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker