אובר צופה שתהפוך לרווחית עד סוף 2020

המאמצים לקצץ בהוצאות הוכיחו את עצמם כיעילים: אובר דיווחה על הפסד מתואם של 615 מיליון דולר לעומת תחזיות הכלכלנים להפסד של 713 מיליון דולר ■ מניית אובר עלתה אמש ב-5% במסחר לאחר נעילת הבורסות

בלומברג
ליזטה צ'פמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל אובר, דארה קוסרשאהיצילום: ROBYN BECK/אי־אף־פי
בלומברג
ליזטה צ'פמן

אובר צופה שעד סוף 2020 תספק את הרבעון הרווחי הראשון בתולדותיה ומדווחת שהקיצוצים שביצעה עלו על ציפיותיה. מניית אובר עלתה אמש ב-5% במסחר לאחר נעילת הבורסות.

"אובר תיהפך לרווחית עד הרבעון האחרון של 2020", אמר דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר, בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות לרבעון האחרון של 2019. תחזיות קודמות של החברה צפו כי היא תהיה רווחית רק ב-2021. 

אובר הביסה את תחזיות האנליסטים לרבעון האחרון של 2019. הזמנות הנסיעות ברבעון הרביעי עלו ב-28% ל-18.1 מיליארד דולר, לעומת התקופה המקבילה, מה שמעיד כי הביקוש לתחבורה ומשלוחי מזון נותר חזק ויציב. נתון זה מייצג את כלל שווי הנסיעות, הזמנות המזון ועסקים אחרים של אובר.

המאמצים לקצץ בהוצאות החברה הוכיחו את עצמם כיעילים. החברה דיווחה על הפסד מתואם של 615 מיליון דולר לעומת תחזיות הכלכלנים להפסד של 713 מיליון דולר. ההפסד, שאינו כולל ריבית, מסים והוצאות אחרות, היה 817 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018.

אובר מנסה לחבר בין השירותים השונים שהיא נותנת ולעודד את 100 מיליון לקוחותיה לגוון את השימוש במוצרים שזמינים דרך האפליקציה. החברה משקיעה בהשכרת אופניים חשמליים וקורקינטים וכן עורכת ניסוי בהסעות במסוקים.

שורפת מזומנים

העסקים החדשים של אובר יקרים, והמשקיעים הענישו את החברה על כך שהיא שורפת מזומנים כדי להאיץ את הצמיחה. המניה, שהונפקה במאי האחרון, נסחרת מתחת למחיר ההנפקה. אובר מסרה ביום חמישי כי ההפסד שלה ב-2019 הסתכם ב-8.51 מיליארד דולר. ההפסד נובע בין היתר בגלל מענקי מניות לעובדים והוצאות חד פעמיות הקשורות להנפקה.

אובר נקטה צעדים לקיצוץ הוצאות החברה בשנה האחרונה. היא הורידה את הוצאות השיווק, ופיטרה אלף עובדים וזנחה מגזרים לא רווחיים בחטיבת משלוחי המזון. היא הפסיקה את פעילות משלוחי המזון בדרום קוריאה ומכרה את פעילות משלוחי המזון בהודו.

קוסרשאהי אמר כי החברה תרכוש עסקים או תוותר על פעילות משלוחי מזון במדינות שונות, כאשר המטרה של אובר איטס, שירות משלוחי המזון, הוא להיות השירות הגדול ביותר או השני בגודלו בכל מדינה שבו הוא יפעל.

בסופו של דבר, אובר איטס תקטין את ההנחות ללקוחות, מה שיגרום לירידה בהוצאות החטיבה ברבעון השני. אסטרטגיה זו דומה למה שעשתה החברה בתחום שיתופי הנסיעות. "הצוות של איטס עושה את אותו מהלך, הוא רק עושה את זה שנה אחרי", אמר קוסרשאהי.

אובר לא חשפה כמה כסף הוציאה על מאבק ביוזמות ממשלתיות כמו זו של מדינת קליפורניה, שהעבירה חוק המבקש לסווג מחדש את עובדי כלכלת החלטורה כעובדי חברה. רגולטורים בקולומביה, לונדון וקנדה פועלים לאסור על פעילות אובר, והחברה מערערת על החלטות אלו. ההכנסות הגדולות ביותר ברבעון הרביעי הגיעו משוקי ארה"ב וקנדה.

לכתבה המלאה בבלומברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker