סין תוריד את המכסים על תוצרת אמריקאית בשווי 75 מיליארד דולר

הורדת המכסים מתבצעת במסגרת השלב הראשון של הסכם הסחר בין סין לארה"ב ■ במקביל ארה"ב תוריד מכסים על תוצרת סינית

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נמל ינגשן, שנחאי סין
נמל ינגשן, שנחאי סיןצילום: בלומברג

סין תוריד את המכסים על מוצרים וסחורות בשווי 75 מיליארד דולר המיובאים מארה"ב בהמשך החודש, במסגרת הסכם הסחר בין שתי המדינות. הורדת המכסים תיכנס לתוקפה ב-14 בפברואר - כך מסר היום משרד האוצר של סין. במקביל, ארה"ב תוריד מכסים על תוצרת סינית.

מסי העונשין שהטילה סין על מוצרים מארה"ב ב-1 בספטמבר 2019 צומצמו, כשחלק מהמסים ירד מ-10% ל-5%, וחלק מ-5% ל-2.5%.

הורדת המכסים ההדדית מתבצעת במסגרת השלב הראשון של הסכם הסחר בין ארה"ב לסין, עליו חתמו שתי המדינות בחודש שעבר. שתי הכלכלות הגדולות בעולם הפסיקו לעת עתה את מלחמת הסחר ביניהן, על אף ששתיהן הותירו מכסים על חלק ניכר מהסחורות והמוצרים שהן מייצאות אחת לשנייה.

מהודעת משרד האוצר של סין עולה כי מסי עונשין אחרים שסין הטילה על ארה"ב ייוותרו על כנם. במקביל, סין מטפלת בבקשות שהיא מקבלת מעסקים להחריג אותם מהמכסים. היואן התחזק לאחר הדיווח ועלה ב-0.2% ל-6.957 יואן לדולר.

בשלב הראשון של הסכם הסחר הסכימה סין להגדיל את רכישת הסחורות מארה"ב, כולל סחורות חקלאיות, לפחות ל-200 מיליארד דולר בשנתיים הקרובות. סין תפרסם מחר את נתוני מאזן הסחר לחודש ינואר. הכלכלנים מעריכים כי היקף הסחר הצטמצם בשל ראש השנה הסינית, כשבמקביל וירוס הקורונה מעיב על התחזיות לחודשים הקרובים.

במסגרת הורדת המכסים, ירד המכס על נפט גולמי מארה"ב מ-5% ל-2.5%; המכס על פולי סויה ירד מ-30% ל-27.5%; והמכס על בשר חזיר, בשר בקר ותרנגולות ירד מ-35% ל-30%. המכסים על סחורות אלה גבוהים מכיוון שהם כבר הועלו ב-2018.
"סין מקווה ששני הצדדים יוכלו לציית וליישם את ההסכם כדי לשפר את אמון השוק, לקדם פיתוח קשרים כלכליים בין המדינות ולהקל על הצמיחה הגלובלית" - מסר משרד האוצר של סין.

לכתבה המלאה בבלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker