סוכנויות הידיעות

התפרצות נגיף הקורונה בסין, שגרמה עד כה למותם של 170 בני אדם, תסייע להחזיר משרות מסין לארה"ב - כך אמר היום שר המסחר האמריקאי, וילבור רוס, בראיון לערוץ פוקס ביזנס.

"ראשית, כל הלבבות באמריקה יוצאים לקורבנות וירוס הקורונה, ולכן אני לא רוצה לדבר על סיבוב ניצחון שנעשה על מחלה כל כך מצערת וממאירה", אמר רוס בראיון עם מריה ברטירומו, מגישת תוכנית הטלוויזיה "בקרים עם מריה", המשודרת בפוקס ביזנס. "אבל העובדה היא שזה מספק לעסקים שיקול נוסף בבואם לבחון את שרשרת האספקה שלהם. זאת, בנוסף לכל הדברים האחרים, כי כבר היתה מגפת סארס, ויש שם דבר חזירים אפריקאי, ועכשיו יש שם את זה. זהו עוד גורם סיכון שאנשים צריכים לקחת בחשבון", המשיך רוס.

"לכן אני חושב שזה יסייע להאיץ את חזרתן של משרות לצפון אמריקה, חלק לארה"ב, וכנראה שחלק גם למקסיקו", הוסיף רוס. "כבר שמענו את אפל מדברת על למצוא דרך להחליף חלק מהייצור בסין, ואחרים עושים את אותו הדבר. אני חושב שיש התכנסות של גורמים שהופכים חזרה נוספת של משרות לארה"ב, וחזרה מסוימת של משרות למקסיקו, לאפשרות מאוד מאוד סבירה".

בדיקת נוסע אם נדבק בנגיף הקורונה בתחנת רכבת בבייג'ין
בדיקת נוסע אם נדבק בנגיף הקורונה, בתחנת רכבת בבייג'יןצילום: Mark Schiefelbein/אי־פי

מוקדם יותר היום, מסרו הרשויות בסין כי מספר המתים בנגיף הקורונה במדינה עלה ל-170, וכי 7,736 נדבקו. לפי הנתונים העדכניים, 1,239 מהנדבקים מוגדרים במצב קשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker