מיקרוסופט היכתה התחזיות; הכנסות הענן זינקו ב-62%; המניה שוברת שיאים

חברת התוכנה הגדולה בעולם דיווחה על רווח והכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים ברבעון הרביעי ■ רבעון 10 ברציפות של צמיחה דו-ספרתית בהכנסות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקרוסופט
מיקרוסופטצילום: בלומברג

מיקרוסופט, חברת התוכנה הגדולה ביותר בעולם, דיווחה הערב (ד') על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות להמשך הצמיחה החזקה של שירות מחשוב הענן אז'ור.

מניית מיקרוסופט קופצת ב-2% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בשיא לאחר עלייה של 1.6%.

מיקרוסופט, שבראשה עומד המנכ"ל סאטיה נדאלה, דיווחה על רווח נקי של 11.65 מיליארד דולר, או רווח של 1.51 דולר למניה, צמיחה של קרוב ל-39% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.32 דולר למניה.

מיקרוסופט

מיקרוסופט, החברה הבורסאית בעלת השווי שוק השלישי בגובהו בעולם אחרי אפל וארמקו, דיווחה על הכנסות של 36.9 מיליארד דולר, צמיחה של 13.5% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 35.7 מיליארד דולר. זהו רבעון 10 ברציפות שבו החברה רושמת צמיחה דו-ספרתית בשורה העליונה.

הכנסות חטיבת מחשוב הענן (Intelligent Cloud), מנוע הצמיחה העיקרי של מיקרוסופט הכוללת בין השאר את אז'ור, הסתכמו ברבעון הרביעי ב-11.9 מיליארד דולר, צמיחה של 27% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 11.4 מיליארד דולר.

הכנסות אז'ור (Azure) צמחו ברבעון הרביעי ב-62% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת - מעל לתחזיות האנליסטים לגידול של 53%. ברבעון השלישי צמחו הכנסות אז'ור ב-59%, הצמיחה הנמוכה ביותר מאז החלה מיקרוסופט לפרסם את הכנסות אז'ור לפני חמש שנים. זאת, לאחר גידול של 68% ברבעון השני של שנה, וצמיחה של 75% ברבעון הראשון של 2019.

הכנסות חטיבת המחשוב האישי של מיקרוסופט (More Personal Computing), הכוללת את מערכת ההפעלה ווינדוס כמו גם מוצרי חומרה כמו מחשב הטאבלט סרפס וקונסולת המשחקים Xbox, הסתכמו בתקופה המדווחת ב-13.2 מיליארד דולר, צמיחה של פחות מ-2% לעומת הרבעון הרביעי של 2018. תחזית האנליסטים היתה להכנסות נמוכות יותר של 12.85 מיליארד דולר.

הכנסות חטיבת פריון העבודה והתהליכים העסקיים (Productivity & Business Processes), הכוללת בין השאר את אופיס 365 (גרסת הרשת של יישומי אופיס) ואת הרשת החברתית העסקית לינקדאין, הסתכמו ברבעון הרביעי ב-11.8 מיליארד דולר, צמיחה של 17% לעומת התקופה המקבילה, ומעל לתחזיות האנליסטים של 11.4 מיליארד דולר.

האיום היחיד על שירותי הענן של אמזון

מאז כניסתו של סאטיה נאדלה לתפקיד המנכ"ל ב-2014 החלה מיקרוסופט בתהליך שבמסגרתו העתיקה את מוקד פעילותה מתוכנות למחשבים אישיים אל תחומי מחשוב הענן והמובייל. במקום מנועי הצמיחה המסורתיים של החברה, מערכת ההפעלה ווינדוס ותוכנות אופיס, מיקדה החברה את השקעותיה במרכזי נתונים ותשתיות אחרות שמטרתם לסייע ללקוחות עסקיים להריץ אפליקציות ולאחסן נתונים.

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלהצילום: בלומברג

המהלך שהוביל נאדלה, של מעבר מפעילות בתחום התוכנות ל-PC לעבר תחומים עסקיים עם שולי רווח גבוהים יותר כמו תשתיות ואפליקציות, הזניק את מניית מיקרוסופט לשיאים חדשים.

ההשקעות בתחום מחשוב הענן הניבו פירות, וצמיחתם המהירה של עסקי אז'ור סייעו לפצות על האטה בעסקי מיקרוסופט הקשורים ל-PC. ברבעון השני של 2019, אף הפכה פעילות מחשוב הענן בפעם הראשונה למקור ההכנסות הגדול ביותר של מיקרוסופט.

שירות תשתיות הענן אז'ור הפך את מיקרוסופט לאחת ממובילות שוק ה-IT לעסקים גדולים, ומהווה כיום את האיום הממשי היחיד על שליטתה הבלתי-מעורערת של אמזון ווב סרוויסס (AWS) בשוק שירותי הענן.

באוקטובר, הודיע משרד ההגנה האמריקאי כי מיקרוסופט זכתה בחוזה מחשוב הענן של הפנטגון בשווי של 10 מיליארד דולר. אמזון, שהיתה המועמדת המובילה לזכייה במכרז לחוזה בן עשר השנים להקמת מיזם תשתית הגנתי משותף (JEDI), עתרה לבית משפט בדרישה להוציא צו מניעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker