לוגו אי-פי
אי-פי

חברת השכרת הנכסים לטווח קצר Airbnb מציעה לכמה אנשים לשהות בשבתון של חודשיים וחצי באיי בהאמה, בניסיון לסייע למדינה הקריבית שנפגעה מהוריקן דוריאן בשנה שעברה. לפחות 67 אנשים נהרגו כתוצאה מהסופה, שגרמה גם לנזקים בשווי 3.4 מיליארד דולר במאות האיים שבמדינה.

במסגרת התוכניות הנוכחית של החברה, חמישה אנשים יקבלו את ההזדמנות לבקר בשלושת האיים בבהאמה שלא ניזוקו מהסופה: אנדרוס, אליוטרה ואקסומה.

חמשת האנשים יעבדו במשך חודשיים במגוון פרויקטים - בהם שיקום שוניות אלמוגים, גידול אננסים, בניית סירות ועוד-  יחד עם הקרן הלאומית של איי בהאמה, ארגון ללא מטרות רווח שמנהל את הפארקים במדינה ועובד כדי לשמר את בתי הגידול באזור.

מנכ"ל הקרן, אריק קריי, אמר שהמדינה "פתוחה לעסקים", ושהשבתון הוא הדרך של הקרן "לחלוק את המדינה המגוונת ואת סגנון החיים של האיים עם שאר העולם".

נזקי הוריקן דוריאן, ספטמבר 2019
לפחות 67 אנשים נהרגו כתוצאה מהוריקן דוריאןצילום: Marco Bello/רויטרס

Airbnb כבר הציעה בעבר תוכניות דומות שמכוונות לעזרה לסביבה. פרויקט "שבתון אנטרקטי", שהושק בספטמבר 2019, הציע למתנדבים להצטרף למדענית הסביבה קירסטי ג'ונס-ויליאמס במשלחת מדעית בת חודש, במטרה לחקור את הימצאותם של חלקיקי מיקרו-פלסטיק במקום המבודד ביותר בכדור הארץ.

המתנדבים, שיצאו למשלחת בדצמבר 2019, התבקשו לבצע משימות מחקר, כולל איסוף דגימות שלג וטיפוס על קרחונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום