חשש בבריטניה: הסעודים פרצו גם לטלפון של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון

ב"דיילי מייל" דווח כי ג'ונסון נהג להתכתב באופן תכוף עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן באמצעות וואטסאפ, וכי בן סלמן שלח לו מדי פעם קבצים – שייתכן שכללו תוכנת ריגול דומה לזו שהותקנה במכשיר של ג'ף בזוס

סוכנויות הידיעות
בוריס ג'ונסון (מימין), לצד מוחמד בן סלמן ותרזה מיי
בוריס ג'ונסון (מימין), לצד מוחמד בן סלמן ותרזה מייצילום: בלומברג

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, ניהל תכתובות וואטסאפ שוטפות עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן. לפי דיווח ב"דיילי מייל" הבריטי, גורמי ביטחון בבריטניה חוששים שמפני אפשרות שבן סלמן והרשויות בסעודיה פרצו גם לטלפון שלו, ואולם לדיווח זה לא התקבל כל אישור נוסף.

ג'ונסון ובן סלמן החליפו מספרי טלפון והחלו להתכתב כשג'ונסון היה שר החוץ בממשלתה של תרזה מיי. לפי הדיווח, השניים התכתבו תכופות כשבן סלמן נהג לשלוח לג'ונסון ולחלק מעוזריו אימוג'ים וקבצים – שקיים חשש שאחד מהם היה נגוע ברוגלה שאיפשרה לסעודים לשאוב מידע מהטלפון של ג'ונסון.

החשש עלה על רקע הדיווחים בשבוע שעבר שלפיהם בן סלמן והרשויות בסעודיה פרצו לטלפון של המיליארדר ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון והבעלים של העיתון "וושינגטון פוסט". הפריצה לטלפון של בזוס ושאיבת המידע ממנו בוצעה על רקע דברי הביקורת התכופים שכתב בעיתון הפרשן הסעודי ג'מאל חשוקג'י, שנרצח על ידי גורמים סעודים באיסטנבול – מעשה שגרר ביקורת בינלאומית נרחבת על סעודיה ועל בן סלמן, האיש החזק במדינה.

בדיווח ב"דיילי מייל" נטען כי גורמי ביטחון בבריטניה אמרו שהיקף ההתכתבויות בין ג'ונסון לבן סלמן היה "מדאיג". מסביבתו של ג'ונסון סירבו להגיב אם הוא קיבל תמונות וקובצי וידיאו מבן סלמן. על פי החשד, הפריצה למכשירו של בזוס נעשתה באמצעות סרטון וידאו שנשלח אליו והכיל רוגלה. בן סלמן וסעודיה הכחישו באופן נמרץ את הדיווח שלפיו הם אחראים לפריצה לטלפון של בזוס.

ב"טלגרף" הבריטי צוטט גורם ממשלתי בכיר לשעבר בממלכה שאמר: "היינו בטוחים ב-99%" שג'ונסון ובן סלמן שוחחו ביניהם בוואטסאפ. "בטוח שהיה להם את המספר זה של זה ושהוא (בן סלמן) שלח לו הודעות מדי פעם".

גורם רשמי אחר שעבר בעבר במשרד החוץ הבריטי אמר שתקשורת וואטסאפ עם בן סלמן היתה "דבר שבשגרה", והוסיף שהוא לא יופתע אם יתברר שג'ונסון ובן סלמן התכתבו ביניהם באמצעות תוכנת המסרים המיידיים, שנמצאת בבעלות פייסבוק.

עוד נטען ב"טלגרף" כי לאור גילוי הפריצה למכשיר של בזוס, עלו חששות ביטחוניים חמורים בשל ההתכתבויות בין ג'ונסון ובן סלמן.

ביום רביעי נשאל דוברו של ג'ונסון אם הוא התכתב עם בן סלמן בוואטסאפ והשיב: "אין לי מושג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker